• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

W Rzeszowie powstał oddział Instytutu Myśli Schumana

16:48, 25.11.2022
  Grzegorz Boratyn;   Aktualności
W Rzeszowie powstał oddział Instytutu Myśli Schumana Instytut Myśli Schumana ogłosił dziś powołanie swojego oddziału w Rzeszowie. Dyrektorem został profesor Uniwersytetu Rzeszowskiego Grzegorz Pastuszko. Instytut chce promować swoje idee na wyższych uczelniach i zapraszać studentów do debaty publicznej.

Instytut Myśli Schumana ogłosił dziś powołanie swojego oddziału w Rzeszowie. Dyrektorem został profesor Uniwersytetu Rzeszowskiego Grzegorz Pastuszko. Instytut chce promować swoje idee na wyższych uczelniach i zapraszać studentów do debaty publicznej.

W Rzeszowie powstał oddział Instytutu Myśli Schumana
W Rzeszowie powstał oddział Instytutu Myśli Schumana

Podziel się:   Więcej
Władze Instytutu Myśli Schumana podkreśliły dziś w Rzeszowie, że w czasie wojny na Ukrainie jeszcze mocniej należy promować idee francuskiego polityka zaliczanego 70 lat temu do grona ojców założycieli Unii Europejskiej. Jego działania kształtowały powojenną Europę i stosunki transatlantyckie. Wizja Schumana była wyrazista pod względem ideowym.

Robert Schuman chciał przezwyciężenia nacjonalizmów poprzez odwołanie się do kultury chrześcijańskiej. Pisał otwarcie, że pokłada nadzieję w chrześcijańskich podstawach demokracji. W ciągu minionych dziesięcioleci schumanowska wizja wspólnoty Europy Narodów nie przyjęła się jednak w unijnej praktyce i pragmatyce. Instytut Myśli Schumana chce zmiany tego trendu.

Rzeszowskie władze Instytutu zapowiedziały rozwój swojego zaplecza organizacyjnego i eksperckiego. Chcą szukać parterów do współpracy, głównie na wyższych uczelniach.
 
 
 
...
 
źródło: Aktualności