• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Wyjątkowa lekcja historii dla uczniów z Rzeszowa

16:13, 22.11.2022
  Anna Weselak;   Aktualności
Wyjątkowa lekcja historii dla uczniów z Rzeszowa Wyjątkowa lekcja historii dla 600 uczniów z Rzeszowa. W Szkole Podstawowej nr 25 z wykorzystaniem gogli do wirtualnej rzeczywistości mogli zobaczyć dwa filmy: "Karta z powstania" oraz "Wiktoria 1920" - opowiadające o powstaniu warszawskim i wojnie polsko-bolszewickiej. To część projektu realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Wyjątkowa lekcja historii dla 600 uczniów z Rzeszowa. W Szkole Podstawowej nr 25 z wykorzystaniem gogli do wirtualnej rzeczywistości mogli zobaczyć dwa filmy: "Karta z powstania" oraz "Wiktoria 1920" - opowiadające o powstaniu warszawskim i wojnie polsko-bolszewickiej. To część projektu realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Wyjątkowa lekcja historii dla uczniów z Rzeszowa
Wyjątkowa lekcja historii dla uczniów z Rzeszowa

Podziel się:   Więcej
Szkolna sala gimnastyczna zmieniła dziś swoje oblicze. stając się wyjątkową multimedialną pracownią. Pracownicy fundacji Arte et Marte przystosowali ją bowiem do wyjątkowego seansu filmowego. Za pomocą gogli VR uczniowie mogli przenieść się w czasie i doświadczać uczuć towarzyszących bohaterom walczącym o wolność.

Taka lekcja historii z wykorzystaniem nowoczesnych technologii nie tylko w oryginalny sposób przekazuje wiedzę, ale i angażuje uczniów. W Rzeszowie oba filmy obejrzało ponad 600 uczniów zarówno ze szkoły podstawowej nr 25 jak i innych podstawówek.

Ministerialny projekt zakłada podobne pokazy we wszystkich województwach. Filmy ma obejrzeć ponad 20 tys. uczniów i kilka tysięcy nauczycieli.
 
 
 
...
 
źródło: Aktualności