• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Po remoncie i z nowym sprzętem. Otwarto pracownię rentgenowską, ZOZ nr 2 w Rzeszowie

17:18, 10.03.2023
  Beata Wolańska;   Aktualności
Po remoncie i z nowym sprzętem. Otwarto pracownię rentgenowską, ZOZ nr 2 w Rzeszowie Nowy cyfrowy aparat RTG i kardiologiczne USG w Zakładzie Opieki Zdrowotnej nr 2 w Rzeszowie. Dziś w przychodni przy ulicy Fredry oficjalnie otwarto pracownię rentgenowską już z nowym sprzętem i po remoncie. Łączna wartość inwestycji to niemal 2 miliony złotych.

Nowy cyfrowy aparat RTG i kardiologiczne USG w Zakładzie Opieki Zdrowotnej nr 2 w Rzeszowie. Dziś w przychodni przy ulicy Fredry oficjalnie otwarto pracownię rentgenowską już z nowym sprzętem i po remoncie. Łączna wartość inwestycji to niemal 2 miliony złotych.

Po remoncie i z nowym sprzętem. Otwarto pracownię rentgenowską, ZOZ nr 2 w Rzeszowie
Po remoncie i z nowym sprzętem. Otwarto pracownię rentgenowską, ZOZ nr 2 w Rzeszowie

Podziel się:   Więcej
W pracowni rentgenowskiej przy ulicy Fredry codziennie wykonuje się średnio 50 badań. W większości pacjentów kierowanych tu przez lekarzy specjalistów między innymi ortopedów. Nowy w pełni cyfrowy aparat jest jednym z najnowocześniejszych na rynku. Co ważne dla pacjentów: działa ze znacznie mniejszą dawką promieniowania. Robi też bardzo dobrej jakości zdjęcia. Ma też nowe możliwości i między innymi dlatego zastąpił ciągle sprawny 8-letni także cyfrowy aparat, który trafił do przychodni w Błażowej.

Sam sprzęt kosztował ponad milion złotych. Ale koszty inwestycji powiększyły prace remontowe pomieszczeń pracowni rentgenowskiej i szkolenia pracowników, którzy już obsługują nowe RTG. W sumie to niemal milion 400 tysięcy złotych. Ale dla ZOZ-u, który ma około 90 tysięcy pacjentów rocznie i przychodni, w której odbywa się zdecydowana większość badań z zakresu diagnostyki obrazowej to bardzo ważna inwestycja.

Nowy sprzęt przyspiesza postawienie diagnozy, bez ustawiania się w kolejkach w innych placówkach. Dlatego do tomografu, rezonansu, mammografu i denzynometru dołączył teraz nowy aparat RTG. Za niemal pół miliona złotych ZOZ kupił też nowoczesne USG, którym można robić także badania kardiologiczne tzw. echo serca. To jeden z efektów przystąpienia przychodzi do świadczenia tzw. opieki koordynowanej. Zgodnie z jej zasadami za takie badanie może skierować lekarz rodzinny a NFZ płaci za nie dodatkowo w ramach tzw. budżetu powierzonego.
 
 
 
...
 
źródło: Aktualności