• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Rośnie liczba przypadków zachorowań na koronawirusa

17:24, 08.03.2023
  Szymon Ukraiński;   Aktualności
Rośnie liczba przypadków zachorowań na koronawirusa W Polsce w pierwszym tygodniu marca odnotowano 19 tysięcy zakażeń koronawirusem, w tym na Podkarpaciu prawie 950. Grypa też nie odpuszcza, choć zdaniem epidemiologów - szczyt zachorowań jest już za nami.

W Polsce w pierwszym tygodniu marca odnotowano 19 tysięcy zakażeń koronawirusem, w tym na Podkarpaciu prawie 950. Grypa też nie odpuszcza, choć zdaniem epidemiologów - szczyt zachorowań jest już za nami.

Rośnie liczba przypadków zachorowań na koronawirusa
Rośnie liczba przypadków zachorowań na koronawirusa

Podziel się:   Więcej
Tylko wczoraj w Polsce potwierdzono prawie 4 tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem, w tym na Podkarpaciu ponad 170 osób. Z tygodnia na tydzień liczba zakażeń w naszym regionie rośnie. Dla porównania w ostatnim tygodniu lutego SANEPID odnotował 757 przypadków, od początku marca już ponad 900.

Trwa też sezon zachorowań na grypę, których jest rekordowo dużo. Od października do końca lutego odnotowano ich ponad 76 tysięcy. To dwa razy więcej niż w poprzednim sezonie. Widać to po gabinetach lekarskich.

Skuteczną walką z grypą i koronawirusem są szczepienia, ale lekarze i epidemiolodzy przypominają też o dbaniu o swoje bezpieczeństwo.

Dużą pomocą w postawieniu szybkiej diagnozy jest wykonywanie tzw. testów combo. Pozwalają określić rodzaj infekcji wirusowej. Można je zrobić bezpłatnie w Poradniach Podstawowej Opieki Zdrowotnej, po skierowaniu od lekarza rodzinnego. Koszty testu i jego wykonania pokrywa Narodowy Fundusz Zdrowia.
 
 
 
...
 
źródło: Aktualności