• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

36 dzieci z rodzin poszkodowanych przez powódź wyjedzie na kolonie do Wisły

16:45, 14.07.2020
  Szymon Ukraiński;   Aktualności
36 dzieci z rodzin poszkodowanych przez powódź wyjedzie na kolonie do Wisły Wyjazd dzieci do Wisły przygotowują Kancelaria Prezydenta RP oraz Województwo Podkarpackie przy wsparciu Wojewody. To już kolejna taka propozycja dla dzieci powodzian. Wcześniej turnus wypoczynkowy zorganizowała dla nich Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

Wyjazd dzieci do Wisły przygotowują Kancelaria Prezydenta RP oraz Województwo Podkarpackie przy wsparciu Wojewody. To już kolejna taka propozycja dla dzieci powodzian. Wcześniej turnus wypoczynkowy zorganizowała dla nich Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

36 dzieci z rodzin poszkodowanych przez powódź wyjedzie na kolonie do Wisły
36 dzieci z rodzin poszkodowanych przez powódź wyjedzie na kolonie do Wisły

Podziel się:   Więcej
Z inicjatywą organizacji letniego wypoczynku dla najmłodszych wyszła Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda, która zaprosiła dzieci z Podkarpacia do Rezydencji Prezydenta w Wiśle. Będą tam przebywać od 25 lipca do 1 sierpnia pod opieką wychowawców. Współorganizatorem wycieczki jest Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, a także Wojewoda Podkarpacki. Kolonie zostaną w pełni sfinansowane przez instytucje państwowe.

Plan wyjazdu jeszcze jest dopracowywany, ale już wiadomo, że jedną z atrakcji będzie m.in. spotkanie ze służbami mundurowymi - ze Strażą Pożarną, Policją i GOPR-em, a także wycieczki w okolicach Wisły. Dzieci, które wyjadą na letni wypoczynek pochodzą z terenów województwa powodziowych podkarpackiego jak: Jasło, Jasienica Rosielna, Jawornik Polski, Łańcut, a także Kańczuga.

Wcześniej wyjazd dla 20 dzieci powodzian zorganizowała Caritas Diecezji Rzeszowskiej, która od lat przygotowuje turnusy wypoczynkowe dla najmłodszych z rodzin wymagających wsparcia. Nie tylko wakacyjne turnusy, ale też pomoc finansowa płynie od Rzeszowskiej Caritas do rodzin powodzian. To w sumie 900 tysięcy złotych na naprawę szkód wyrządzonych przez wielką wodę, a teraz będzie jeszcze druga transza. Również Caritas Archidiecezji Przemyskiej przekazała na rzecz powodzian milion 391 tys. złotych.
 
 
 
...
 
źródło: Aktualności