• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Akcje wsparcia i kolejne zbiórki dla podkarpackich szpitali

17:12, 31.03.2020
  Aktualności
Akcje wsparcia i kolejne zbiórki dla podkarpackich szpitali Wsparcie dla szpitali przekazują kolejne firmy, na przykład IKEA zdecydowała o przekazaniu miliona euro dla polskich szpitali. Rossman przekaże oddziałom zakaźnym i jednoimiennym placówkom o tym profilu, kremy ochronne o wartości niemal miliona złotych. Pomagają też prywatne osoby, fundacje i stowarzyszenia, na portalach internetowych trwają kolejne zbiórki. W Rzeszowie jedną z inicjatyw jest akcja Drukujemy dla medyków.

Wsparcie dla szpitali przekazują kolejne firmy, na przykład IKEA zdecydowała o przekazaniu miliona euro dla polskich szpitali. Rossman przekaże oddziałom zakaźnym i jednoimiennym placówkom o tym profilu, kremy ochronne o wartości niemal miliona złotych. Pomagają też prywatne osoby, fundacje i stowarzyszenia, na portalach internetowych trwają kolejne zbiórki. W Rzeszowie jedną z inicjatyw jest akcja Drukujemy dla medyków.

Akcje wsparcia i kolejne zbiórki dla podkarpackich szpitali
Akcje wsparcia i kolejne zbiórki dla podkarpackich szpitali

Podziel się:   Więcej
„Drukujemy dla medyków” to rzeszowska akcja, w którą włączyły się w firmy i prywatne osoby posiadające drukarki 3D. To właśnie dzięki nim powstają elementy mocujące do tzw. przyłbic dla służb medycznych.

Karol Dziadosz, PROTOLAB Podkarpackie Centrum Innowacji - Są to elementy mocujące wykonane z filamentu pedegie, które pozyskaliśmy od naszych partnerów włączających się do akcji. Drukujemy na 9 drukarkach Prusa. Aktualnie we współpracy z Politechniką pracujemy na modelu, który pozwala nam wydrukować dziennie około 150 elementów mocujących.

Potrzeby są wciąż duże, bo tylko dziś zgłoszono zapotrzebowanie na 5 tysięcy przyłbic. Choć akcja trwa dopiero 6 dni, to w sumie już wykonano ich 4487 zaopatrując w nie 41 placówek.

Bartosz Jadam, dyrektor PROTOLAB Podkarpackie Centrum Innowacji - Dostarczamy do szpitali, do placówek medycznych na terenie całego województwa. Są to zarówno szpitale wojewódzkie jak i szpitale powiatowe, są to oddziały, SOR-y, stacje pogotowia ratunkowego, wojewódzka w Przemyślu, wojewódzka w Rzeszowie - staramy się być wszędzie gdzie takie przyłbice są potrzebne.

Na materiały potrzebne są też pieniądze, dlatego prowadzona jest zbiórka pieniędzy pod nazwą „Rzeszów dla medyków” na portalu zrzutka.pl. Z apelem o włączenie się do zbiórki pieniężnej zwrócił się także związek zawodowy NSZZ Solidarność Regionu Rzeszowskiego.

Marek Hojło, Prezydium Zarządu Regionu Rzeszowskiego NSZZ Solidarność - Zwraca się do wszystkich ludzi dobrej woli członków NSZZ Solidarność, organizacji zakładowych NSZZ Solidarność z prośbą o włączenie się do zbiórki pieniężnej na zakup najpilniejszych środków ochrony zdrowia.

Z myślą o najbardziej potrzebujących maseczek, kombinezonów czy środków dezynfekcyjnych szpitalach na Podkarpaciu. W pomoc służbom medycznym włączyła się także Fundacja Iskierka, która swoją internetową zbiórkę prowadzi głównie z myślą o swoich podopiecznych - pacjentach oddziału onkohematologii dziecięcej.

Justyna Witkoś, Oddział Rzeszowski Fundacji Iskierka - Post spotkał się z niesamowitym odzewem. Dostałam setki wiadomości i kilkadziesiąt telefonów od osób, które chciały się przyłączyć do tej akcji i uszyć maseczki dla naszych podopiecznych. Na ten moment dla kliniki przekazaliśmy ponad 300 masek.

Zbiórka pieniędzy na kolejne trwa na koncie społecznościowym Fundacji Iskierka.
 
 
 
...
 
źródło: Aktualności