• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Andrzej Duda na Podkarpaciu z ponad 70-procentowym poparciem

20:57, 13.07.2020
  Aktualności
Andrzej Duda na Podkarpaciu z ponad 70-procentowym poparciem Na Podkarpaciu Andrzeja Dudę prawie 71 procent wyborców, najwięcej w Polsce. Rafała Trzaskowskiego niewiele ponad 29 procent. Jak to przekłada się na oddane głosy - na Andrzeja Dudę zagłosowało ponad 785 tysięcy osób, na Rafała Trzaskowskiego 322 tysiące mieszkańców regionu. Andrzej Duda wygrał we wszystkich większych podkarpackich miastach, największą przewagę nad kontrkandydatem uzyskał w Stalowej Woli gdzie poparło go ponad 61 procent głosujących.

Na Podkarpaciu Andrzeja Dudę prawie 71 procent wyborców, najwięcej w Polsce. Rafała Trzaskowskiego niewiele ponad 29 procent. Jak to przekłada się na oddane głosy - na Andrzeja Dudę zagłosowało ponad 785 tysięcy osób, na Rafała Trzaskowskiego 322 tysiące mieszkańców regionu. Andrzej Duda wygrał we wszystkich większych podkarpackich miastach, największą przewagę nad kontrkandydatem uzyskał w Stalowej Woli gdzie poparło go ponad 61 procent głosujących.

Andrzej Duda na Podkarpaciu z ponad 70-procentowym poparciem
Andrzej Duda na Podkarpaciu z ponad 70-procentowym poparciem

Podziel się:   Więcej
Gdzie w regionie kandydaci odnotowali rekordowe poparcie ? Najwięcej - 91 procent wyborców popaprało ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudę w gminie Jeżowe w powiecie niżańskim. Bardzo dobry wynik także w gminie Brzyska w powiecie jasielskim, gdzie na Andrzeja Dudę zagłosowało 88 procent osób. W Domaradzu i Jasienicy Rosielnej, którą prezydent odwiedził w ostatnim dniu kampanii to poparcie było na poziomie 87 procent. Wynik wyższy od średniej w województwie także w gminie Jasło. Rafał Trzaskowski najwyższe poparcie uzyskał w gminie Cisna, gdzie jego kandydaturę poparło ponad 70 procent głosujących.
 
 
 
...
 
W I turze wyborów Andrzeja Dudę poparło prawie 61 procent wyborców z Podkarpacia. W drugiej o 10 procent więcej. Mieszkańcy, którzy w ostatnim dniu kampanii przyszli spotkać się z ubiegającym się o reelekcję prezydentem podkreślali, że cenią go za dotrzymywanie obietnic, wiarygodność, dostrzeganie problemów zwykłych ludzi z dala od dużych miast i za popieranie polityki dobrej zmiany, co ich zdaniem przełożyło się na lepszą jakość życia po 2015 roku.
źródło: Aktualności