• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Apel do samorządów o niezamykanie targowisk i bazarów

17:21, 31.03.2020
  Aktualności
Apel do samorządów o niezamykanie targowisk i bazarów Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski zaapelował do samorządów o niezamykanie targowisk i bazarów. Zwracając uwagę, że to miejsca pracy wielu osób i ich rodzin, także miejsca sprzedaży lokalnych produktów rolnych. Po tym apelu wiele gmin zdecydowało o wznowieniu działalności targowisk. Na Podkarpaciu taki handel odbywa się nieprzerwanie, a sprzedający przekonują, że kupując na targowisku nie ryzykujemy więcej niż w markecie.

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski zaapelował do samorządów o niezamykanie targowisk i bazarów. Zwracając uwagę, że to miejsca pracy wielu osób i ich rodzin, także miejsca sprzedaży lokalnych produktów rolnych. Po tym apelu wiele gmin zdecydowało o wznowieniu działalności targowisk. Na Podkarpaciu taki handel odbywa się nieprzerwanie, a sprzedający przekonują, że kupując na targowisku nie ryzykujemy więcej niż w markecie.

Apel do samorządów o niezamykanie targowisk i bazarów
Apel do samorządów o niezamykanie targowisk i bazarów

Podziel się:   Więcej
Rzeszowskie bazary nie zostały zamknięte, choć handlowców jest tu już dużo mniej niż zwykle. Ci, którzy nadal prowadzą działalność liczą na klientów. Sprzedawcy mają nadzieję, że choć część osób zrezygnuje z zakupów w marketach i zrobi je na świeżym powietrzu. Podkreślają, że stosują te same środki ostrożności co sprzedawcy w sklepach.

Uważajmy na siebie i innych, ale też wspierajmy się tak apelował w środę minister rolnictwa, zwracał uwagę, że rolnicy mają ograniczony zbyt z powodu zamknięcia barów, restauracji czy stołówek do apelu przyłączyły się ODR-y. Wiele osób przy okazji zakupów spożywczych wspiera też lokalnych ogrodników.

Koniec marca początek kwietnia zwykle dla sprzedawców kwiatów oznaczał największy ruch, teraz przy straganach są pustki. Po apelu ministra rolnictwa wiele polskich gmin na nowo otwiera targowiska w Rzeszowie zamknięte zostały tylko te, które nie handlują żywnością - targowisko przy ulicy Dworaka.

Na tzw. zielonych Rynkach jak wszędzie wszyscy czekają na powrót do normalności. Targowisk dotyczą nowe obostrzenia wprowadzone przez rząd. Przy straganie nie może być więcej niż 3 osoby, oczywiście z zachowaniem wymaganej bezpiecznej odległości.
 
 
 
...
 
źródło: Aktualności