• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Coraz więcej dzieci i młodzieży ma wady postawy. Badania profilaktyczne

17:06, 24.09.2019
  Beata Wolańska;   Aktualności
Coraz więcej dzieci i młodzieży ma wady postawy. Badania profilaktyczne Godziny spędzone przy komputerze, brak ruchu, noszenie zbyt ciężkich plecaków - rośnie liczba dzieci i młodzieży, u których występują wady postawy, a to nie tylko kwestia wyglądu, bo deformacje kręgosłupa mogą mieć poważne skutki zdrowotne. Uczniowie z gminy Trzebownisko wraz z nowym rokiem szkolnym rozpoczęli profesjonalne, jedyne na taką skalę na Podkarpaciu, a być może nawet w Polsce, badania. Obejmą one w sumie ponad 2 tysiące dzieci ze wszystkich szkół.

Godziny spędzone przy komputerze, brak ruchu, noszenie zbyt ciężkich plecaków - rośnie liczba dzieci i młodzieży, u których występują wady postawy, a to nie tylko kwestia wyglądu, bo deformacje kręgosłupa mogą mieć poważne skutki zdrowotne. Uczniowie z gminy Trzebownisko wraz z nowym rokiem szkolnym rozpoczęli profesjonalne, jedyne na taką skalę na Podkarpaciu, a być może nawet w Polsce, badania. Obejmą one w sumie ponad 2 tysiące dzieci ze wszystkich szkół.

Coraz więcej dzieci i młodzieży ma wady postawy
Coraz więcej dzieci i młodzieży ma wady postawy

Podziel się:   Więcej
Badania to sposób na sprawdzenie wszystkiego, co jest związane z kręgosłupem i prawidłową postawą. W gminie Trzebownisko już kolejny rok z rzędu mogą z nich skorzystać wszyscy uczniowie, co ważne na miejscu i za darmo. Dzięki pomysłowi samorządu specjaliści z Centrum Rehabilitacji Rehamed odwiedzają kolejne szkoły. Seria podobnych badań komercyjnie kosztuje ponad 200 złotych.

Ważenie, mierzenie, analiza składu ciała to tylko początek. Potem przychodzi pora na coś specjalistycznego. Badania to też okazja, aby o wadach postawy mówić. I choć wiedza na ten temat i świadomość rodziców jest coraz większa, to zdaniem organizatorów profilaktyki, nigdy za wiele. Dotyczy to też prawidłowej wagi, diety i aktywności fizycznej.
 
 
 
...
 
źródło: Aktualności