• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Gala Harcerskiego Wolontariatu w Łańcucie

17:04, 20.10.2019
  Anna Arciszewska, Szymon Ukraiński;   Aktualności
Gala Harcerskiego Wolontariatu w Łańcucie Podczas Gali Harcerskiego Wolonatriatu, jaka odbyła się w Łańcucie, wyróżniono 43 instruktorów działających w hufcach na Podkarpaciu. W ten sposób podziękowano osobom, które szczególnie angażują się w wypełnianie misji ZHP, czyli wychowywanie dzieci i młodzieży oraz kształtowanie charakteru poprzez stawianie kolejnych ywzwań. Chorągiew Podkarpacka ZHP zrzesza prawie 5 tysięcy harcerzy i harcerek.

Podczas Gali Harcerskiego Wolonatriatu, jaka odbyła się w Łańcucie, wyróżniono 43 instruktorów działających w hufcach na Podkarpaciu. W ten sposób podziękowano osobom, które szczególnie angażują się w wypełnianie misji ZHP, czyli wychowywanie dzieci i młodzieży oraz kształtowanie charakteru poprzez stawianie kolejnych ywzwań. Chorągiew Podkarpacka ZHP zrzesza prawie 5 tysięcy harcerzy i harcerek.

Fot. S. Ukraiński
Fot. S. Ukraiński

Podziel się:   Więcej
Były gratulacje i wzruszenia, bo dla instruktorów harcerskich angażujących się w pracę z dziećmi i młodzieżą to wyjątkowy moment. Wśród wyróżnionych osób, Krzyżem za zasługi dla ZHP, jest Mirosława Barylska - podharcmistrzyni z Komendy Hufca w Nisku. Z zawodu nauczycielka muzyki. Dariusz Wasyl, komendant Hufca ZHP w Nisku, został nominowany w kategorii sprawny wódz. Jego podopieczni angażują się w przeróżne akcje charytatywne, na przykład w zbiórki żywności, ale nie tylko. Jak inni harcerze uczestniczą też w uroczystościach patriotycznych, oddając hołd bohaterom.

W sumie nominowanych było ponad 120 osób. Nagrodzono 43 instruktorów w dziesięciu kategoriach, między innymi: odpowiedzialny gospodarz oraz instruktor odpowiedzialny społecznie. Wyróżnienia wręczono osobom, które w szczególny sposób realizują misję ZHP.

Na Podkarpaciu jest 5 tys. harcerzy należących do Związku Harcerstwa Polskiego. To ponad 300 drużyn działających w 19 komendach hufców, w prawie wszystkich powiatach.
 
 
 
...
 
źródło: Aktualności