• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Grzybiarz zgubił się w lesie. Odnaleźli go policjanci

10:09, 20.09.2021
  KPP Jarosław
Grzybiarz zgubił się w lesie. Odnaleźli go policjanci Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 73-letniego mężczyzny, który wszedł na grzyby i stracił orientację w terenie. Na szczęście miał przy sobie naładowany telefon komórkowy i zawiadomił policję. Dzięki temu, że funkcjonariusze mogli z nim utrzymywać kontakt telefoniczny, szybko udało się go odnaleźć.

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 73-letniego mężczyzny, który wszedł na grzyby i stracił orientację w terenie. Na szczęście miał przy sobie naładowany telefon komórkowy i zawiadomił policję. Dzięki temu, że funkcjonariusze mogli z nim utrzymywać kontakt telefoniczny, szybko udało się go odnaleźć.

fot. KPP Jarosław
fot. KPP Jarosław

Podziel się:   Więcej
W sobotę około godz. 11.30 oficer dyżurny jarosławskiej jednostki otrzymał zgłoszenie od grzybiarza, który swój samochód zostawił niedaleko leśniczówki w Łapajówce, a sam zgubił się w lesie. Gdy uznał, że nie jest w stanie samodzielnie odnaleźć drogi, zadzwonił po pomoc. We wskazany rejon pojechali policjanci z posterunku w Wiązownicy. Funkcjonariusze odnaleźli pojazd zgłaszającego, przy którym znajdował się kolega grzybiarza. Mężczyzna oświadczył, że od dłuższego czasu chodzi po lesie i szuka znajomego, ale bezskutecznie. Z uwagi, że nie posiadał przy sobie telefonu komórkowego, nie mógł skontaktować się z kolegą i zawiadomić służb.

Podczas poszukiwań w lasie, funkcjonariusze co jakiś czas włączali sygnały świetlne i dźwiękowe, by nakierować zaginionego. Dodatkowo nawiązywali z nim kontakt telefoniczny. Po około dwóch godzinach, 73-letni mieszkaniec gminy Wiązownica, był już bezpieczny. Mężczyzna oświadczył, że czuje się zmęczony, ale nie potrzebuje pomocy medycznej. Odnaleziony grzybiarz przeprosił za spowodowane zamieszanie i podziękował policjantom za pomoc.

Policjanci radzą, by na grzyby nie wybierać się samotnie, szczególnie, gdy słabo znamy teren, w którym mamy zamiar je zbierać. Pamiętajmy, by na wyprawę do lasu zabrać ze sobą naładowany telefon komórkowy. To często jedyna rzecz, która pozwala na skuteczne wezwanie pomocy i ustalenie miejsca pobytu w rozległym terenie.
źródło: KPP Jarosław