• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

I Sanockie Forum Gospodarcze

17:13, 07.11.2019
  Marek Winiarski;   Aktualności
I Sanockie Forum Gospodarcze Rozwój lokalnego rynku pracy był głównym tematem I Sanockiego Forum Gospodarczego. W auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej dyskutowano o tym, jak przedsiębiorcy mogą wspierać miasto, a miasto rozwój biznesu.

Rozwój lokalnego rynku pracy był głównym tematem I Sanockiego Forum Gospodarczego. W auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej dyskutowano o tym, jak przedsiębiorcy mogą wspierać miasto, a miasto rozwój biznesu.

I Sanockie Forum Gospodarcze
I Sanockie Forum Gospodarcze

Podziel się:   Więcej
Rynek pracy w Sanoku i okolicznych miejscowościach to około 250 tysięcy osób w wieku produkcyjnym. Według organizatorów i uczestników sanockiego forum to wystarczający potencjał, by planować przyspieszenie rozwoju gospodarczego. Według burmistrza miasta jednym ze sposób wykorzystania tego potencjału jest powstanie nowych startupów oraz strefy inwestycyjnej. Przykładem współpracy między miastem, miejscowym biznesem i szkołami są działania największego pracodawcy w mieście. Firma Rubber Company, czyli dawne zakłady Stomil, która zatrudnia ponad 2500 pracowników, sponsoruje też klasy profilowane w szkołach średnich.

Także Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa dostosowuje profile nauczania do zapotrzebowania lokalnego rynku pracy. Absolwentów uczelni zatrudnia między innymi sanocki Automet. Firma specjalizuje się między innymi w wytwarzaniu automatycznych linii produkcyjnych, przebudowie samochodów oraz w produkcji plastików.

Taka otwartość na współpracę z miastem nie jest powszechna. Sanockie Forum Gospodarcze ma za zadanie to zmienić i przełamywać bariery między samorządem, nauką i biznesem. Służą temu m.in. wyróżnienia przyznawane liderom dobrej współpracy na rzecz mieszkańców Sanoka. Tegorocznymi laureatami zostali: prof. Elżbieta Cipora - rektor sanockiej PWSZ, Józef Leśniak - prezes Autometu oraz Ryszard Ziarko - prezes spółki Ciarko.
 
 
 
...
 
źródło: Aktualności