• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Jarosławska parafia Królowej Polski kolejny rok wspomaga bezdomnych

16:40, 21.01.2021
  Aktualności
Jarosławska parafia Królowej Polski kolejny rok wspomaga bezdomnych Jarosławska parafia, pod wezwaniem Królowej Polski, kolejny rok wspomaga bezdomnych. Potrzebujący pomocy w świetlicy parafialnej codziennie mogą tu zjeść ciepły posiłek. Z tej formy wsparcia, każdego dnia, korzysta ponad dwadzieścia osób. Obiady opłacane są z utargu, jaki uzyskuje działająca przy kościele komercyjna kawiarenka.

Jarosławska parafia, pod wezwaniem Królowej Polski, kolejny rok wspomaga bezdomnych. Potrzebujący pomocy w świetlicy parafialnej codziennie mogą tu zjeść ciepły posiłek. Z tej formy wsparcia, każdego dnia, korzysta ponad dwadzieścia osób. Obiady opłacane są z utargu, jaki uzyskuje działająca przy kościele komercyjna kawiarenka.

Jarosławska parafia Królowej Polski kolejny rok wspomaga bezdomnych, fot. pixabay
Jarosławska parafia Królowej Polski kolejny rok wspomaga bezdomnych, fot. pixabay

Podziel się:   Więcej
Przychodzą tu o stałej porze z różnych stron miasta, po to, żeby się ogrzać i zjeść coś ciepłego.

Krzysztof Szczygielski
, proboszcz parafii Królowej Polski w Jarosławiu - Każdego dnia w ciągu roku, u nas w samo południe, na Anioł Pański biją dzwony, można otrzymać gorący posiłek. I jest to pierwsze danie, czasem drugie danie, a niekiedy i pierwsze i drugie danie zupełnie za darmo. Bez podpisywania, każdy kto jest głodny może otrzymać u nas wsparcie. Wystarczy przyjść.

Obiady dla potrzebujących finansowane się z działalności komercyjnej kawiarenki funkcjonującej przy parafii. Jej klienci kupując dania dla siebie i swoich rodzin, zapewniają jednocześnie posiłek potrzebującym. Każdy, kto chce pomagać, jest tu mile widziany.

Jerzy Nyczaj - Pomagam w parafii wydając obiady. Przychodzą do nas bezdomni, potrzebujący na święta przygotowaliśmy paczki świąteczne, a tak na co dzień, święto, nie święto o dwunastej wydajemy posiłki.

Ci, którzy pod adres 3-go Maja 12 zaglądają często, nie kryją wdzięczności wobec księdza Krzysztofa, który to dzieło pomocy wymyślił i koordynuje.

- Bardzo fajne obiady są, smaczne, pożywne. Także ksiądz proboszcz Krzysztof Szczygielski jest bardzo dobrym człowiekiem i takim menadżerem, który potrafi wszystko z niczego zrobić dobro.

Co ważne parafia pomagając innym sama nie korzysta z zewnętrznych form wsparcia.

Krzysztof Szczygielski, proboszcz parafii Królowej Polski w Jarosławiu - Tutaj, u nas jest takie bardziej domowe, rodzinne wsparcie. Ono też nie czerpie z takiej pomocy miasta, czy województwa, czy skądinąd, ale jak ktoś bardzo chce u nas to i u nas będzie. Pod warunkiem, że jest trzeźwy.

W Jarosławiu są dwa schroniska - Przy ulicy Jasnej 4 dla kobiet i przy Sanowej 11 dla mężczyzn. Na Podkarpaciu działa 27 placówek udzielających schronienia bezdomnym. To w sumie ponad 800 miejsc.
 
 
 
...
 
źródło: Aktualności