• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Już 10 tysięcy mieszkańców Podkarpacia na kwarantannie

18:37, 31.03.2020
  Aktualności
Już 10 tysięcy mieszkańców Podkarpacia na kwarantannie Na Podkarpaciu na kwarantannie przebywa obecnie ponad 10 tysięcy osób. Najczęstszym miejscem ich odbywania jest własne mieszkanie, ale istnieje też możliwość izolacji w hotelu. Obowiązek zapewnienia takich miejsc mają samorządy, ale są one płatne.

Na Podkarpaciu na kwarantannie przebywa obecnie ponad 10 tysięcy osób. Najczęstszym miejscem ich odbywania jest własne mieszkanie, ale istnieje też możliwość izolacji w hotelu. Obowiązek zapewnienia takich miejsc mają samorządy, ale są one płatne.

10 tysięcy mieszkańców Podkarpacia na kwarantannie, fot. pixabay
10 tysięcy mieszkańców Podkarpacia na kwarantannie, fot. pixabay

Podziel się:   Więcej
Jednym z obiektów, w którym kwarantannę mogą odbywać mieszkańcy Sanoka, jest Dom Sportowca Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Przygotowano do tego jedno piętro - w sumie 25 miejsc noclegowych. Aktualnie z kwarantanny korzystają dwie osoby, które niedawno wróciły do kraju. Koszt pobytu to 80 złotych za dzień plus wyżywienie.

Tomasz Lasyk, dyr. Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku - Zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego w jednym pomieszczeniu ma przebywać jedna osoba, każdy pokój jest z węzłem sanitarnym, czyli z łazienką jest łóżko przygotowane i dostęp do Wi-Fi. W pokoju nie ma telewizora, tak że tak u nas wygląda standard.

Nieco drożej, bo 100 złotych za dzień kwarantanny trzeba zapłacić w hotelu Kmicic w Czerteżu koło Sanoka. Tu kwarantannę odbywali między innymi ratownicy pogotowia. Teraz przebywa na niej dwie osoby, a następne dwie, awizowały swój przyjazd jutro. O podobne miejsca do odbywania kwarantanny musi zadbać samorząd. Pobyt w takim lokalu wskazanym przez samorząd może się wiązać z dodatkową odpłatnością. Przykładowo Starostwo Powiatowe wyznaczyło 4 takie ośrodki, w których łącznie do dyspozycji są 84 miejsca. Koszt to 100 zł za dobę. Dokładne adresy nie są podawana do publicznej wiadomości, a jedynie osób, które chcą z nich skorzystać.

Kolejne 100 miejsc w pięciu hotelach przygotował Urząd Miasta Rzeszowa. Adresów tych hoteli można znaleźć na stronach internetowych SANEPIDU, MOPS-u, Straży Miejskiej oraz w miejskim wydziale Sztabu Kryzysowego. Koszty są różne, zależy od indywidualnych rozmów z właścicielem hotelu i od standardu. W Rzeszowie istnieje też możliwość wynajęcia prywatnego mieszkania.

Osoby, które powracają z zagranicy i szukają miejsca do odbycia obowiązkowej dwutygodniowej kwarantanny, mogą uzyskać informacje pod numerem telefonu: 17 867-13-19
 
 
 
...
 
źródło: Aktualności