• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Już 14 grudnia Dzień Bieszczadzki i aukcja na rzecz Zdzisława Pękalskiego

16:21, 11.12.2019
  Anna Tomczyk;   Aktualności
Już 14 grudnia Dzień Bieszczadzki i aukcja na rzecz Zdzisława Pękalskiego Już w najbliższą sobotę dziennikarze TVP 3 Rzeszów i Stowarzyszenie Natchnieni Bieszczadem zapraszają na Dzień Bieszczadzki. Impreza pełna koncertów i wystaw odbędzie się w auli głównej Politechniki Rzeszowskiej przy ulicy Powstańców Warszawy. O 18.00 zaplanowana jest aukcja prac na rzecz bieszczadzkiego artysty Zdzisława Pękalskiego. Wskutek niepełnosprawności po udarze i zawale od pięciu lat nie może on tworzyć. Dochód z aukcji i darowizny do puszek ma wspomóc jego rehabilitację.

Już w najbliższą sobotę dziennikarze TVP 3 Rzeszów i Stowarzyszenie Natchnieni Bieszczadem zapraszają na Dzień Bieszczadzki. Impreza pełna koncertów i wystaw odbędzie się w auli głównej Politechniki Rzeszowskiej przy ulicy Powstańców Warszawy. O 18.00 zaplanowana jest aukcja prac na rzecz bieszczadzkiego artysty Zdzisława Pękalskiego. Wskutek niepełnosprawności po udarze i zawale od pięciu lat nie może on tworzyć. Dochód z aukcji i darowizny do puszek ma wspomóc jego rehabilitację.

Już 14 grudnia Dzień Bieszczadzki i aukcja na rzecz Zdzisława Pękalskiego
Już 14 grudnia Dzień Bieszczadzki i aukcja na rzecz Zdzisława Pękalskiego

Podziel się:   Więcej
Dzień Bieszczadzki na Politechnice Rzeszowskiej potrwa od 10.00 do 22.00. To będzie sobota pełna wrażeń. Koncerty, kiermasze, bieszczadzkie smakołyki, stoiska ze sztuką regionalną. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. I dzieci i dorośli.

Impreza ma charakter charytatywny. Zbiórka do puszek i aukcja prac, podarowanych przez bieszczadzkich artystów ma wspomóc rehabilitację, leczenie i zakup sprzętu dla Zdzisława Pękalskiego z Hoczwi.

Legendarny, bieszczadzki artysta od 5 lat zmaga się ze skutkami zawalu i udaru. Dziś jego pracownia w Hoczwi stoi pusta, a on sam porusza się na wózku. Niemal cały wysiłek pomocy niepełnosprawnemu artyście spoczął na barkach żony Marii, a potrzeba systematycznej rehabilitacji, wsparcia logopedy, podnośnika dla osoby niepełnosprawnej.

Fundusze na to wszystko są do zdobycia właśnie podczas Dnia Bieszczadzkiego. Pomoże zbiórka do puszek i aukcja prac podarowanych przez artystów oraz przyjaciół. Do zlicytowania są miedzy innymi prace samego Zdzisława Pękalskiego - dziś już unikatowe, niemal nie do zdobycia. Do tego obrazy i płaskorzeźby oraz inne przedmioty podarowane przez Andrzeja Woźnego, Krzysztofa Koziołkiewicza, Dorotę Zielińską, Ewę Nuckowską - Semko, Inkę Wieczeńską. Prac ciągle przybywa, bo będzie to bieszczadzki dzień pełen otwartych serc dla kogoś, kto potrzebuje pamięci i wsparcia.
 
 
 
...
 
źródło: Aktualności