• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Kolejny przetarg na budowę basenu przy ulicy Matuszczaka w Rzeszowie

16:08, 16.01.2020
  Aktualności
Kolejny przetarg na budowę basenu przy ulicy Matuszczaka w Rzeszowie Rzeszów i miejscowi sportowcy wciąż czekają na firmę, która zbuduje basen przy ulicy Matuszczaka. Miasto ogłosiło kolejny przetarg, oferty przyjmowane są do końca stycznia. Realizacja inwestycji może potrwać około dwóch lat. Do tego czasu skoczkowie do wody występujący w kadrze Polski muszą trenować w innych miastach.

Rzeszów i miejscowi sportowcy wciąż czekają na firmę, która zbuduje basen przy ulicy Matuszczaka. Miasto ogłosiło kolejny przetarg, oferty przyjmowane są do końca stycznia. Realizacja inwestycji może potrwać około dwóch lat. Do tego czasu skoczkowie do wody występujący w kadrze Polski muszą trenować w innych miastach.

Kolejny przetarg na budowę basenu przy ulicy Matuszczaka w Rzeszowie
Kolejny przetarg na budowę basenu przy ulicy Matuszczaka w Rzeszowie

Podziel się:   Więcej
Basen miał być gotowy do końca 2019 roku, a tak wygląda plac budowy, czyli to co pozostało po starym basenie przy ulicy Matuszczaka. W czerwcu miasto zerwało umowę z wykonawcą i prace zostały wstrzymane.

Grzegorz Lesiak, Komitet Techniczny do spraw skoków - Wszyscy oddaliśmy serce i kawałek życia aby ten basen powstał. Każdy dzień to strata, nie tyle dla nas tylko zawodników, którzy stoją w miejscu.

Dlatego zawodnicy walczący o igrzyska olimpijskie Kaja Skrzek, Andrzej Rzeszutek trenują teraz w Niemczech, a Kacper Lesiak w Łodzi. Reszta zawodników reprezentacji Polski juniorów i młodzi adepci sekcji Stali Rzeszów trenują na basenie ROSiR-u. Ale tu są tylko dwie trampoliny jednometrowe.

- Startujesz na trzymetrowej, a trenujesz na metrowej - to jest problem?
- Tak, jeździmy na obozy i tam trenujemy, ale to jest mało bo potrzebujemy tego na co dzień.
– mówi Karolina Wolska ze Stali Rzeszów.

Miasto ogłosiło już przetarg na stworzenie nowego projektu i budowę basenu. Oferty przyjmowane są do końca stycznia. Rozstrzygnięcie odbędzie się w marcu.

Beata Sitnik, Wydział Inwestycji UM Rzeszów - Nowy wykonawca musie się zapoznać z ekspertyzą dotyczącej budowy, co zostało zrobione i zaproponować nowe rozwiązania, co do nowego projektu.

Inwestycja ma być realizowana w systemie projektuj i buduj. Basen ma spełniać wymogi międzynarodowej federacji pływackiej FINA, co pozwoli organizować zawody wysokiej rangi. Koszt inwestycji to 25 mln złotych - połowę dofinansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Termin realizacji to dwa lata od podpisania umowy.
 
 
 
...
 
źródło: Aktualności