• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Konkurs Samorząd Pro Familia 2021. Zgłoszenia do 31 marca

17:01, 19.01.2021
  Aktualności
Konkurs Samorząd Pro Familia 2021. Zgłoszenia do 31 marca Minister rodziny i polityki społecznej ogłosiła konkurs Samorząd ProFamilia 2021. Jego celem jest zaprezentowanie prorodzinnych działań podejmowanych przez samorządy, które chcą podzielić się swoimi doświadczeniami w tym zakresie. Aplikacje można składać do 31 marca.

Minister rodziny i polityki społecznej ogłosiła konkurs Samorząd ProFamilia 2021. Jego celem jest zaprezentowanie prorodzinnych działań podejmowanych przez samorządy, które chcą podzielić się swoimi doświadczeniami w tym zakresie. Aplikacje można składać do 31 marca.

Konkurs Samorząd Pro Familia 2021. Zgłoszenia do 31 marca, fot. pixabay
Konkurs Samorząd Pro Familia 2021. Zgłoszenia do 31 marca, fot. pixabay

Podziel się:   Więcej
Gmina Sędziszów Małopolski, na co dzień korzystając z rządowych programów, wspiera rodziny na różne sposoby. Tylko w ramach programu 500 PLUS co miesiąc do ponad 4000 tysięcy dzieci trafia 2 mln 200 tysięcy złotych. A 760 rodzin korzysta z zasiłków rodzinnych. Udział w kolejnych ministerialnych programach sprawia, że to wsparcie ma różne wymiary. Są to programy asystent rodziny, pomoc żywnościowa, również SENIOR PLUS, powstał też klub seniora.

Udział lokalnych samorządów z kolejnych prorodzinnych programach sprawia, że to wsparcie, które coraz bardziej widzą i doceniają mieszkańcy. Choć potrzeby i oczekiwania ciągle są. Samorząd Sędziszowa rozważa budowę lub modernizacją żłobka publicznego, prawdopodobnie skorzysta z programu MALUCH PLUS.

Ogłoszony konkurs Samorząd Pro Familia ma pokazywać takie inicjatywy i zachęcać samorządy do jeszcze większej aktywności w tym zakresie. Do 31 marca, wypełniając specjalna ankietę, samorządy mogą zgłaszać się same lub za pośrednictwem organizacji działających na ich terenie. W pierwszym etapie można zdobyć maksymalnie sto punktów. Najlepsze samorządy w pięciu kategoriach - ze względu na wielkość gminy - zostaną ocenione i nagrodzone nagrodą Pro Familia. Rozstrzygniecie konkursu zaplanowano na 15 maja. A jego uzupełnieniem będą programy pilotażowe realizowane w najlepszych gminach ze wsparciem ministerstwa.
 
 
 
...
 
źródło: Aktualności