• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Księżna Sarah Ferguson odwiedziła fundację Mukohelp

16:03, 03.09.2021
  Beata Wolańska;   Aktualności
Księżna Sarah Ferguson odwiedziła fundację Mukohelp Na zaproszenie Fundacji Pomocy Chorym na Mukowiscydozę MUKOHELP, Jarosław odwiedziła dziś Księżna Sarah Ferguson, członek brytyjskiej rodziny królewskiej. Księżna Yorku spędziła dzień z podopiecznymi fundacji i ich rodzinami.

Na zaproszenie Fundacji Pomocy Chorym na Mukowiscydozę MUKOHELP, Jarosław odwiedziła dziś Księżna Sarah Ferguson, członek brytyjskiej rodziny królewskiej. Księżna Yorku spędziła dzień z podopiecznymi fundacji i ich rodzinami.

Księżna Sarah Ferguson odwiedziła fundację Mukohelp
Księżna Sarah Ferguson odwiedziła fundację Mukohelp

Podziel się:   Więcej
Sarah Ferguson to była żona syna królowej Elżbiety II, Andrzeja i matka ich dwóch córek. Niezmiennie angażuje się w zbiórki funduszy na pomoc dzieciom, wykorzystując własną popularność. Była rzecznikiem amerykańskiej organizacji dobroczynnej SOS Children's Villages. Założyła również dwie własne fundacje pomagające dzieciom w sytuacjach kryzysowych. Jest Damą Orderu Uśmiechu, który odebrała w grudniu 1999 w Warszawie. W Polsce księżna m.in. zainicjowała budowę "Górskiej Przystani" w Lipnicy Wielkiej, dla dzieci przechodzących długotrwałą rehabilitację. Pod koniec kwietnia została honorowym Ambasadorem MUKOHELP. Dziś odwiedziła fundację i jej podopiecznych.

Misją fundacji MUKOHELP od 4 lat jest pomoc chorym na mukowiscydozę oraz ich rodzinom. Organizuje i finansuje kursy i szkolenia dla rodzin i opiekunów w zakresie leczenia, fizjoterapii, dietetyki i psychoterapii, ale też pomaga z zakupie sprzętu i leków.
 
 
 
...
 
źródło: Aktualności