• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Laur Ziemi Przemyskiej dla lek. med. Włodzimierza Bodnara

16:34, 18.01.2021
  Szymon Ukraiński;   Aktualności
Laur Ziemi Przemyskiej dla lek. med. Włodzimierza Bodnara Laur Ziemi Przemyskiej - nagroda Galicyjskiego Salonu Sukcesu - trafiła do Włodzimierza Bodnara. Lekarz z Przemyśla jest znany w całej Polsce, bo leczy pacjentów z koronawirusem amantadyną. Sprawa wzbudziła mnóstwo kontrowersji, bo dziś lek stosuje się w chorobie Parkinsona, ale wiele osób twierdzi, że amantadyna im pomogła. W tym wiceminister sprawiedliwości.

Laur Ziemi Przemyskiej - nagroda Galicyjskiego Salonu Sukcesu - trafiła do Włodzimierza Bodnara. Lekarz z Przemyśla jest znany w całej Polsce, bo leczy pacjentów z koronawirusem amantadyną. Sprawa wzbudziła mnóstwo kontrowersji, bo dziś lek stosuje się w chorobie Parkinsona, ale wiele osób twierdzi, że amantadyna im pomogła. W tym wiceminister sprawiedliwości.

Fot. arch.
Fot. arch.

Podziel się:   Więcej
Włodzimierz Bodnar jest pediatrą i pulmonologiem. Leczenie amantadyną praktykował wiele razy np. w przypadku grypy typu A. Od marca ten sam lek podawał chorym na Covid-19 twierdząc, że dzięki niemu udaje się pokonać chorobę. Jego niekonwencjonalny sposób leczenia został doceniony przez Kapitułę Galicyjskiego Salonu Sukcesu, która przyznała mu Laur Ziemi Przemyskiej.

Jednym z pacjentów doktora Bodnara był wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł. Mając ciężkie objawy zwrócił się o pomoc do lekarza z Przemyśla. Od wiosny do jesieni ubiegłego roku Włodzimierz Bodnar wyleczył około stu pacjentów chorych na Covid-19. Spotkał go jednak zakaz praktykowania takiej formy leczenia.

Jak powiedział nam dziś wiceminister Marcin Warchoł, Włodzimierz Bodnar zostanie włączony do komitetu badawczego nad amantadyną.
 
 
 
...
 
źródło: Aktualności