• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Marszałek województwa podkarpackiego podziękował za udział w wyborach prezydenckich

12:05, 16.07.2020
Marszałek województwa podkarpackiego podziękował za udział w wyborach prezydenckich Marszałek województwa podkarpackiego - Władysław Ortyl - podziękował mieszkańcom regionu za liczny udział w wyborach prezydenckich.

Marszałek województwa podkarpackiego - Władysław Ortyl - podziękował mieszkańcom regionu za liczny udział w wyborach prezydenckich.

List Władysława Ortyla skierowany do mieszkańców Podkarpacia:

Szanowni Państwo,
Mieszkańcy Województwa Podkarpackiego,


Za nami dwie tury ważnych wyborów, podczas których zdecydowaliśmy o tym, kto przez najbliższą kadencję będzie sprawował urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Dziękuję wszystkim Państwu za oddanie swojego głosu, za chęć udziału w tym swoistym święcie demokracji, jakim są wybory, za odpowiedzialność i dojrzałość społeczną, która objawia się właśnie obecnością przy urnach wyborczych

Te wybory były wyjątkowe pod wieloma względami. Jednym z nich był fakt, że glosowaliśmy w reżimie sanitarnym spowodowanym pandemią, co jednak nie wpłynęło na frekwencję. Dziękuję Państwo bardzo serdecznie za podjęcie tego trudu i skorzystanie z przywileju uczestniczenia w głosowaniu na swojego wybranego kandydata.

Państwa preferencje wyborcze były oczywiście różne, ale to właśnie na tym polega demokracja, o która długo walczyliśmy - na wyrażaniu swoich przekonań oraz poglądów, poprzez wybór kandydata, który je uosabia i będzie je realizował w naszym imieniu. Niezależnie od wyniku glosowania, który dla jednych był satysfakcjonujący, dla innych nie, wszyscy powinniśmy czuć dumę z faktu licznego udziału Polaków w wyborach, w tym także mieszkańców Podkarpacia. ja jestem z Państwa bardzo dumny!

Teraz, kiedy emocje po długiej kampanii wyborczej powoli opadają, musimy skupić się na wspólnym działaniu na rzecz naszej Ojczyzny, na budowaniu jej gospodarczej i społecznej siły. Naszej jedności Polska potrzebuje teraz szczególnie. Czas pandemii jest bowiem trudnym okresem i tylko zjednoczeni możemy pokonać trudności i zbudować dobrą przyszłość dla nas wszystkich.

Gratuluję zwycięscy wyborczego sukcesu. Wierzę, że dobrze spożytkuje pokładane w nim społeczne zaufanie, które jest powodem do domy, ale też wielką odpowiedzialnością i zobowiązaniem wobec wszystkich Polaków.

Z podziękowaniem,
Władysław Ortyl