• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Najzimniej - w Jaśle po awarii ogrzewania

17:40, 19.01.2021
  Aktualności
Najzimniej - w Jaśle po awarii ogrzewania W Jaśle doszło do awarii arterii ciepłowniczej. Na kilka godzin, 25 tysięcy mieszkańców, zostało pozbawionych ogrzewania mieszkań. Do południa przywrócono ogrzewanie dla 23 odbiorców. Do mieszkań pozostałych, około 8 tysięcy mieszkańców Jasła, ciepło powinno dotrzeć około godziny 20.00.

W Jaśle doszło do awarii arterii ciepłowniczej. Na kilka godzin, 25 tysięcy mieszkańców, zostało pozbawionych ogrzewania mieszkań. Do południa przywrócono ogrzewanie dla 23 odbiorców. Do mieszkań pozostałych, około 8 tysięcy mieszkańców Jasła, ciepło powinno dotrzeć około godziny 20.00.

Najzimniej - w Jaśle po awarii ogrzewania
Najzimniej - w Jaśle po awarii ogrzewania

Podziel się:   Więcej
Sieć ciepłownicza nie wytrzymała konfrontacji z pierwszym tej zimy tęższym mrozem dochodzącym do minus 15 stopni Celsjusza

Tadeusz Rolek, kierownik Zakładu Energetyki Cieplnej w Jaśle - Skutkiem tego było rozerwanie rury zasilającej, w której temperatura na ten moment awarii była około 120 stopni i ciśnienie no w granicach 8,5 atmosfery. Spowodowało to wyłączenie źródła ciepła całkowicie i od godziny 1.00 do 7.00 rano całe miasto było pozbawione zasilania w ciepło.

Rozerwanie rury nastąpiło w podziemnym węźle ciepłowniczym w okolicy przychodni lekarskiej przy ulicy Chopina. Po zlokalizowaniu miejsca awarii, już w godzinach przedpołudniowych przywrócono zaopatrzenie w ciepłą wodę i centralne ogrzewanie większej części miasta w tym Szpitalowi Specjalistycznemu w Jaśle. Kilka godzin, ekipie remontowej zajęło wycięcie rozerwanego odcinka rury i wspawanie nowego. Po południu rozpoczęło się napełnianie całej sieci ciepłą wodą, która wieczorem ma dotrzeć już do wszystkich mieszkańców miasta.

Tadeusz Rolek, kierownik Zakładu Energetyki Cieplnej w Jaśle - Mieszkańcy tego newralgicznego osiedla tam dostaną ciepło gdzieś no w godzinach wieczornych, podejrzewam najpóźniej do godziny 20.00.

Dotyczy to około 8 tysięcy mieszkańców bloków na osiedlu Kopernika, między ulicami Chopina oraz 3 Maja . Jak twierdzą jasielscy ciepłownicy, ten odcinek rurociągu nie był stary, miał 20 lat i teoretycznie nie powinien ulec tego typu awarii.
 
 
 
...
 
źródło: Aktualności