• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Noc Księgarń za nami

16:48, 21.09.2019
  Anna Arciszewska;   Aktualności
Noc Księgarń za nami Za nami pierwsza ogólnopolska edycja Nocy Księgarń. Wzięły w niej udział księgarnie z sześciu podkarpackich miast, m.in. z Rzeszowa, Sanoka i Przemyśla. Wydarzenie nawiązywało do Nocy Muzeów i Bibliotek, a jego głównym celem była promocja czytelnictwa.

Za nami pierwsza ogólnopolska edycja Nocy Księgarń. Wzięły w niej udział księgarnie z sześciu podkarpackich miast, m.in. z Rzeszowa, Sanoka i Przemyśla. Wydarzenie nawiązywało do Nocy Muzeów i Bibliotek, a jego głównym celem była promocja czytelnictwa.

Fot. arch.
Fot. arch.

Podziel się:   Więcej
O tym, że ksiązki mogą stać się najlepszym przyjacielem wiedzą już najmłodsi. To także z myślą o nich zorganizowano, po raz pierwszy, Noc Księgarń. W Rzeszowie, w księgarni św. Pawła wieczór rozpoczęła "DobraNocka". Razem z Mikołajem z wysp Koralowych dzieci wyruszyły na poszukiwanie kart zaginionej księgi.

Cel najważniejszy to promowanie czytelnictwa, a z tym nie jest najlepiej. Jak wynika z najnowszego raportu Biblioteki Narodowej, jedynie 37 proc. Polaków przeczytało w ubiegłym roku co najmniej jedną książkę, 28 proc. nie ma w domu ani jednego egzemplarza.

Częścią wieczoru była też godzina młodych, czyli debata o młodych w kościele. Gościem specjalnym spotkania był ksiądz Maciej Gierula.

W sumie w naszym regionie w Nocy Księgarń wzięły udział placówki z sześciu miast. W całej Polsce prawie 100. Była to pierwsza edycja, ale na pewno, jak mówią organizatorzy, w tym Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - nie ostatnia.
 
 
 
...
 
źródło: Aktualności