• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Nowy ośrodek dla niepełnosprawnych w Starym Mieście koło Leżajska

18:01, 06.08.2020
  Beata Bartman;   Aktualności
Nowy ośrodek dla niepełnosprawnych w Starym Mieście koło Leżajska Nowe życie starej szkoły w Starym Mieście koło Leżajska. Powstał w niej dom dziennego pobytu dla osób z zaburzeniami psychicznymi, pierwszy taki w gminie. Dla niepełnosprawnych to szansa na zajęcia, które uczą samodzielności, dla ich rodzin szansa na odpoczynek od codziennych obowiązków. Są jeszcze wolne miejsca.

Nowe życie starej szkoły w Starym Mieście koło Leżajska. Powstał w niej dom dziennego pobytu dla osób z zaburzeniami psychicznymi, pierwszy taki w gminie. Dla niepełnosprawnych to szansa na zajęcia, które uczą samodzielności, dla ich rodzin szansa na odpoczynek od codziennych obowiązków. Są jeszcze wolne miejsca.

Nowy ośrodek dla niepełnosprawnych w Starym Mieście koło Leżajska
Nowy ośrodek dla niepełnosprawnych w Starym Mieście koło Leżajska

Podziel się:   Więcej
Budynek starej szkoły, od lat nieużytkowany, był w fatalnym stanie, a teraz tętni życiem. Osoby z różnego rodzaju zaburzeniami psychicznymi mają tu zapewnioną opiekę od poniedziałku do piątku przez 6 godzin dziennie. Efektem trwającego wiele miesięcy remontu są pracownie dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych. Ośrodek został przystosowany do potrzeb 35 podopiecznych i są jeszcze wolne miejsca.

Podobnie jak w wielu innych miejscowościach, gdzie także powstały podobne ośrodki, początkowo trzeba było zachęcać do skorzystania z ich oferty. Teraz podopieczni nie wyobrażają sobie dnia bez przyjazdu do placówki, którą nazywają swoim drugim domem. To ogromna pomoc także dla ich najbliższych, którzy mają szansę odpocząć od codziennych obowiązków związanych z opieką nad niepełnosprawnymi bliskimi.
 
 
 
...
 
źródło: Aktualności