• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Obawy przed zmianami i protest ratowników medycznych z Jasła

16:26, 20.01.2021
  Marek Winiarski;   Aktualności
Obawy przed zmianami i protest ratowników medycznych z Jasła Jasielscy ratownicy obawiają się o pracę i zmniejszenie liczby osób w zespole, co ich zdaniem wpłynie na jakość świadczonych usług. Między innymi te postulaty podczas protestu wsparli mieszkańcy Jasła, lekarze i pracownicy szpitala, którzy sprzeciwiają się wyłączeniu pogotowia ratunkowego ze struktur jasielskiego szpitala. Tymczasem działalność stacji ma być przejęta przez pogotowie ratunkowe w Krośnie, obejmujące działaniem cztery inne powiaty.

Jasielscy ratownicy obawiają się o pracę i zmniejszenie liczby osób w zespole, co ich zdaniem wpłynie na jakość świadczonych usług. Między innymi te postulaty podczas protestu wsparli mieszkańcy Jasła, lekarze i pracownicy szpitala, którzy sprzeciwiają się wyłączeniu pogotowia ratunkowego ze struktur jasielskiego szpitala. Tymczasem działalność stacji ma być przejęta przez pogotowie ratunkowe w Krośnie, obejmujące działaniem cztery inne powiaty.

Niepewny los ratowników medycznych z Jasła
Niepewny los ratowników medycznych z Jasła

Podziel się:   Więcej
W proteście przed jasielskim szpitalem uczestniczyło około stu osób. Tę opcję wsparli również strażacy z terenu powiatu jasielskiego. W kolumnie pojazdów z włączonymi sygnałami, przejeżdżali obok miejsca protestu. Jasielscy ratownicy obawiają się, że z chwilą przejęcia ich zadań przez pogotowie w Krośnie, część z nich straci pracę.

Nie wiadomo czy tak będzie, bowiem w tym roku tylko jeden podmiot, obejmujący zasięgiem ratownictwa medycznego całe województwo, będzie mógł liczyć na finansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia. Stara się o nie Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego, która zawiązała konsorcjum ze stacjami w Przemyślu, Sanoku, Mielcu i Krośnie.

O rozstrzygniecie losu ratowników z Jasła chcieliśmy zapytać dyrektorów pogotowia w Krośnie i Rzeszowie. Pierwszy z nich jest na urlopie, a drugi nie znalazł czasu na rozmowę. 10 lutego ma nastąpić rozstrzygniecie przetargu w Narodowym Funduszu Zdrowia na świadczenia w zakresie ratownictwa medycznego dla Podkarpacia.
 
 
 
...
 
źródło: Aktualności