• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy w Rzeszowie

18:47, 14.11.2019
  Aktualności
Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy w Rzeszowie Prawie 3 promile alkoholu miał kierowca samochodu osobowego, który w Rzeszowie spowodował kolizję. Dalszą jazdę na podwójnym gazie udaremnił mu świadek zdarzenia - ratownik medyczny. Zabrał kluczyki i zaczekał, aż agresywnym kierowcą zajmą się policjanci. Od początku roku w regionie, także dzięki obywatelskim zatrzymaniom - w ręce policji trafiło już ponad 3 tysiące pijanych kierowców.

Prawie 3 promile alkoholu miał kierowca samochodu osobowego, który w Rzeszowie spowodował kolizję. Dalszą jazdę na podwójnym gazie udaremnił mu świadek zdarzenia - ratownik medyczny. Zabrał kluczyki i zaczekał, aż agresywnym kierowcą zajmą się policjanci. Od początku roku w regionie, także dzięki obywatelskim zatrzymaniom - w ręce policji trafiło już ponad 3 tysiące pijanych kierowców.

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy w Rzeszowie, fot. pixabay
Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy w Rzeszowie, fot. pixabay

Podziel się:   Więcej
Z pozoru zdarzenie wyglądało na zwykłą stłuczkę. Na al. Rejtana w Rzeszowie kierowca audi uderzył w jadący przed nim inny samochód osobowy. Nikomu nic się nie stało, ale według relacji świadków od kierowcy audi czuć było alkohol. Jako jedyny zareagował przejeżdżający obok ratownik medyczny.

Szymon Berłowski, ratownik medyczny - Był bardzo agresywny. Poprosiłem go żeby zaciągnął ręczny oddał kluczyki, powiedział że nie odda co od niego chce oczywiście z epitetami. Wyciągnąłem pana z samochodu, zaczęła się szarpanina chciał uciekać więc go złapałem żeby on nie wpadł pod samochód.

Badanie alkomatem potwierdziło, że kierowca, 44-letni mieszkaniec pow. rzeszowskiego był pijany. Jak później się okazało, nie po raz pierwszy jechał na podwójnym gazie.

Adam Szeląg, Komenda Miejska Policji w Rzeszowie - Wynik badania nie budzi wątpliwości, pokazał alkomat 2,8 promila, czyli mężczyzna można powiedzieć był kompletnie pijany. Po sprawdzeniu w bazach danych okazało się, że mężczyzna nie posiada w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami, które to stracił właśnie w związku właśnie z jazdą w stanie nietrzeźwości.

Tylko w tym roku podkarpacka policja zatrzymała już 3370 pijanych kierowców - potencjalnych sprawców wypadków. Jadący na podwójnym gazie wpadają między innymi podczas kontroli w ramach tak zwanych trzeźwych poranków. Ale równie ważne - jak w tym przypadku - są obywatelskie zatrzymania.

Szymon Berłowski, ratownik medyczny - Nie ma co się bać reagować, ja wiem że to niecodzienna sytuacja, nie każdy jest przyzwyczajony. Moja praca akurat mnie do tego przyzwyczaiła, ale ja bym się nie bał czy wybić szybę bo to może uratować komuś życie, może moje dziecko będzie wracało ze szkoły i ktoś je potrąci.

Takich - obywatelskich zatrzymań, na szczęście jest coraz więcej. Kierowca audi, który spowodował kolizję na al. Rejtana będzie odpowiadał przed sądem z wolnej stopy. Nie został zatrzymany, ale to nie oznacza, że nie poniesie konsekwencji.

Adam Szeląg, Komenda Miejska Policji w Rzeszowie - Grozi mu odpowiedzialność karna za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Oczywiście policjanci jeszcze sprawdzą czy ten konkretny przypadek nie kwalifikuje się na tzw. recydywę.

Mężczyźnie grozi nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.
 
 
 
...
 
źródło: Aktualności