• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Podkarpaccy terytorialsi oddali ponad 30 litrów krwi

17:03, 30.05.2020
  Karolina Ciesielska;   Aktualności
Podkarpaccy terytorialsi oddali ponad 30 litrów krwi Ponad 30 litrów krwi oddali w Rzeszowie żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zgłosiło się ponad 70 terytorialsów. Krew jest potrzebna, bo podkarpackie szpitale powoli wracają do wykonywania planowych zabiegów i operacji.

Ponad 30 litrów krwi oddali w Rzeszowie żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zgłosiło się ponad 70 terytorialsów. Krew jest potrzebna, bo podkarpackie szpitale powoli wracają do wykonywania planowych zabiegów i operacji.

Fot. TVP3 Rzeszów
Fot. TVP3 Rzeszów

Podziel się:   Więcej
W ludzkim organizmie płynie około 5 litrów krwi. Nie można jej wyprodukować, ani miesiącami przechowywać. Dlatego jest bezcennym darem, którego szpitale potrzebują cały czas - podczas planowych operacji, porodów czy żeby pomóc ofiarom wypadków.

Na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie odpowiedzieli żołnierze Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Krew zdecydowało się oddać ponad 70 mundurowych. Podkarpaccy terytorialsi oddali ponad 30 litrów krwi. To kolejna taka akcja w tym roku.

W ramach operacji Odporna Wiosna żołnierze Brygady Obrony Terytorialnej z pandemią koronawirusa walczą na kilku frontach. Terytorialsi pomagali podopiecznym domów pomocy społecznej, pobierają też wymazy od osób objętych kwarantanną. Specjalne zespoły żołnierzy - ratowników do tej pory dostarczyli do sanepidu ponad 2,5 tys. próbek z wymazami od osób z podejrzeniem zarażenia koronawirusem.
 
 
 
...
 
źródło: Aktualności

zobacz również