• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Ponad 4 miliony złotych trafi do jednostek OSP na Podkarpaciu

16:24, 12.08.2020
  Aktualności
Ponad 4 miliony złotych trafi do jednostek OSP na Podkarpaciu Ponad 4 miliony złotych trafi do jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej na Podkarpaciu. Pieniądze z Narodowego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zostały przekazane w ramach tegorocznej edycji Programu Mały Strażak. Pozwolą na potrzebne zakupy i uzupełnienie braków w sprzęcie strażackim, który został zniszczony w czasie czerwcowych powodzi.

Ponad 4 miliony złotych trafi do jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej na Podkarpaciu. Pieniądze z Narodowego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zostały przekazane w ramach tegorocznej edycji Programu Mały Strażak. Pozwolą na potrzebne zakupy i uzupełnienie braków w sprzęcie strażackim, który został zniszczony w czasie czerwcowych powodzi.

Ponad 4 miliony złotych trafi do jednostek OSP na Podkarpaciu, fot. pixabay
Ponad 4 miliony złotych trafi do jednostek OSP na Podkarpaciu, fot. pixabay

Podziel się:   Więcej
Bogusław Kida, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie - Ogólnopolski program finansowania służb ratowniczych wdrażamy już od 3 lat i na początku z tego programu finansowaliśmy głównie samochody ratowniczo – gaśnicze. Do tej pory tych samochodów zostało sfinansowanych łącznie 100 i wypłaciliśmy na dofinansowanie do zakupu tych samochodów kwotę 26 mln 350 tysięcy złotych.

Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki - W tym roku dzięki zabiegom szefostwa zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska kwota, która była do rozdysponowania w tym naborze była ogromna, duża - 4 mln 200 tysięcy złotych i pozwoliła w znaczący sposób uzupełnić to doposażenie sprzętowe jednostek OSP, które w wyniku powodzi czerwcowych zostało utracone, lub zniszczone w związku z prowadzonymi działaniami przez strażaków ochotników.

Andrzej Babiec,
Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie - To bezpośrednio wpływa na zabezpieczenie mieszkańców Podkarpacia i bardzo mocno wzmocniło potencjał ratowniczy tych jednostek. Bardzo serdecznie za to wsparcie dziękuję. Myślę, że strażacy ochotnicy odwdzięczą się swoją ciężką pracą, zaangażowaniem i tym zaangażowaniem, które było widać podczas powodzi. 23 tysiące strażaków ochotników wzięło udział w ratowaniu mienia podczas ostatniej powodzi.
 
 
 
...
 
źródło: Aktualności