• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Posiedzenie Senatu w sprawie Tarczy antykryzysowej

17:37, 30.03.2020
  Karolina Ciesielska;   Aktualności
Posiedzenie Senatu w sprawie Tarczy antykryzysowej Senat, do godz. 23.00, przerwał obrady nad tarczą antykryzysową czyli pakietem ustaw, które mają pomóc pracownikom w utrzymaniu zatrudnienia oraz pracodawcom w przetrwaniu trudnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa.

Senat, do godz. 23.00, przerwał obrady nad tarczą antykryzysową czyli pakietem ustaw, które mają pomóc pracownikom w utrzymaniu zatrudnienia oraz pracodawcom w przetrwaniu trudnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa.

Posiedzenie Senatu w sprawie Tarczy antykryzysowej
Posiedzenie Senatu w sprawie Tarczy antykryzysowej

Podziel się:   Więcej
Jeszcze przed rozpoczęciem obrad, głos zabrał marszałek Senatu Tomasz Grodzki zapowiadając wniesienie szeregu poprawek do ustaw - chodzi na przykład o wsparcie dla rolników zajmujących się agrobiznesem oraz refundacje dla przedsiębiorców do 50 tys. zł kosztów stałych takich jak opłaty czynszu, opłaty leasingowe, czy opłaty za energię. Wicemarszałek Senatu, Stanisław Karczewski podkreślał, że senatorowie wszystkich opcji politycznych chcą szybkiego uchwalenia nowych przepisów. Dlatego uzgodnili, że dyskusja nad poprawkami będzie ograniczona do minimum, ale niektóre muszą zostać wprowadzone.

Tarcza antykryzysowa, czyli przygotowany przez rząd pakiet kilku projektów ustaw, które mają pomóc pracownikom w utrzymaniu zatrudnienia oraz pracodawcom w przetrwaniu trudnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa. Wartość pakietu jest szacowana na co najmniej 212 miliardów złotych. Ustawa zakłada między innymi:
- zwolnienie z opłacania składek ZUS przez 3 miesiące (od marca do maja) dla pracujących w mikrofirmach zatrudniających do 9 osób, a także dla osób samozatrudnionych. (chodzi o firmy i osoby, które zarejestrowały działalność przed 1 lutego tego roku),
- wypłacanie świadczenia postojowego w kwocie około 2 tys. zł dla pracujących na umowach zlecenie, agencyjnych i o dzieło oraz dla samozatrudnionych,
- dofinansowanie wynagrodzeń pracowników i uelastycznienie czasu pracy.

O jak najszybsze przyjęcie tarczy antykryzysowej apelował w Senacie premier Mateusz Morawiecki.

Senat późnym wieczorem przerwał obrady - mają zostać wznowione o godz. 23.00.
 
 
 
...
 
źródło: Aktualności
header("X-php: 103");