• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Protest przeciwko budowie spalarni odpadów niebezpiecznych w Przewrotnem

16:22, 13.08.2020
  Kamila Korab;   Aktualności
Protest przeciwko budowie spalarni odpadów niebezpiecznych w Przewrotnem Wracamy do tematu planów budowy spalarni odpadów niebezpiecznych w Przewrotnem. Mieszkańcy gminy Głogów Małopolski nie chcą, by sąsiedztwie istniejącej instalacji przetwarzania odpadów pochodzenia zwierzęcego firmy Saria, powstała spalarnia. Domagają się interwencji władz lokalnych. Dziś w tym celu przed Urzędem Gminy Głogów Małopolski zorganizowali protest.

Wracamy do tematu planów budowy spalarni odpadów niebezpiecznych w Przewrotnem. Mieszkańcy gminy Głogów Małopolski nie chcą, by sąsiedztwie istniejącej instalacji przetwarzania odpadów pochodzenia zwierzęcego firmy Saria, powstała spalarnia. Domagają się interwencji władz lokalnych. Dziś w tym celu przed Urzędem Gminy Głogów Małopolski zorganizowali protest.

Fot. arch.
Fot. arch.

Podziel się:   Więcej
Kilka tygodni temu odbyło się zebranie wiejskie w tej sprawie. Dziś przed Urzędem Gminy w Głogowie Małopolskim mieszkańcy kolejny raz powiedzieli stanowcze NIE tej inwestycji. Chodzi o plan zagospodarowania przestrzennego - tak, aby w miejscu zapowiadanej inwestycji nie powstała ani spalarnia ani żadna tego typu instalacja.

Podobne zdanie mają mieszkańcy sąsiedniej gminy - Sokołowa Małopolskiego. Jej burmistrz był dziś obecny podczas protestu i osobiście zaniósł do Urzędu Gminy w Głogowie Małopolskim pismo w tej sprawie. Protestujących było wielu.

Były też dzieci, które same przygotowały transparenty i wraz z dorosłymi włączyły się w akcję Stop Spalarni. Mieszkańcy głośno domagali się, by podczas protestu głos zabrał burmistrz Głogowa Małopolskiego. Paweł Baj - tłumaczył, że wciąż trwa opiniowanie planów budowy spalarni przez m.in. Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska czy Wody Polskie. Jeśli te instytucje uznają, że spalarnia to inwestycja szkodliwa, również miasto wyda negatywną decyzję środowiskową, która zamknęłaby temat spalarni. Jednak inwestorowi przysługuje jeszcze prawo odwołania się od takiej decyzji. Burmistrz mówił też na temat planu zagospodarowania przestrzennego.

Mieszkańcy nie składają broni. Zapowiadają, że będą walczyć do końca przeciwko planom budowy spalarni. Mają nadzieję, że taka inwestycja nie dojdzie do skutku.
 
 
 
...
 
źródło: Aktualności