• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Rekordowe poparcie dla Andrzeja Dudy w gminie Jeżowe

17:51, 13.07.2020
  Aktualności
Rekordowe poparcie dla Andrzeja Dudy w gminie Jeżowe Z przeprowadzanych analiz wynika, że największe poparcie Andrzej Duda otrzymał w małych miejscowościach. Tak było między innymi w podkarpackiej gminie Jeżowe, gdzie zdobył rekordowe, ponad 91-procentowe poparcie. W miejscowości Zalesie zagłosowało na niego blisko 97 procent mieszkańców. Z kolei Rafał Trzaskowski zwyciężył w gminach Lutowiska i Cisna.

Z przeprowadzanych analiz wynika, że największe poparcie Andrzej Duda otrzymał w małych miejscowościach. Tak było między innymi w podkarpackiej gminie Jeżowe, gdzie zdobył rekordowe, ponad 91-procentowe poparcie. W miejscowości Zalesie zagłosowało na niego blisko 97 procent mieszkańców. Z kolei Rafał Trzaskowski zwyciężył w gminach Lutowiska i Cisna.

Rekordowe poparcie dla Andrzeja Dudy w gminie Jeżowe
Rekordowe poparcie dla Andrzeja Dudy w gminie Jeżowe

Podziel się:   Więcej
Mieszkańcy gminy Jeżowe dotrzymali słowa. W pierwszej turze wyborów prezydenckich na Andrzeja Dudę głosowało tu ponad 81 procent mieszkańców. W drugiej turze - Andrzej Duda zdobył ponad 91 procent poparcia. Czyli podobnie jak pięć lat temu.

W gminie Jeżowe Prawo i Sprawiedliwość już od lat we wszystkich wyborach zdobywa rekordowe poparcie. Stąd mieszkańcy gminy przyznają zgodnie, że kolejne zwycięstwo Andrzeja Dudy oznacza ich wierność tradycji. W drugiej turze frekwencja wyniosła tu ponad 68 procent. To wieś Zalesie licząca ponad pół tysiąca mieszkańców. W niedzielę tylko 10 zagłosowało tam na Rafała Trzaskowskiego. Dokładnie 300, czyli blisko 97 procent oddało głos na Andrzeja Dudę. Pytamy: z czego wynika ten sukces.

- Z naszych wartości, które tutaj przedstawiamy i mają tutaj znaczenie. Rodzina przede wszystkim na pewno to najbardziej, skierowanie na rodzinę.

- No przez 5 lat pokazał, że warto na niego głosować i wspomagał rodziny, starszych.

- Jest dobrym prezydentem no i rodziny mają z tego korzyści też, które mają dzieci, bo dawniej tego nie było.


Na podium gminy Jeżowe znalazła się także miejscowość Krzywdy. Tu 21 głosów, nieco ponad 5 procent otrzymał Rafał Trzaskowski. 95 procent, czyli łącznie 383 głosy oddano na Andrzeja Dudę. Rekordowe na Podkarpaciu , bo z blisko lub ponad 88-procentowym poparciem dla Andrzeja Dudy okazały się także gminy: Brzyska, Jabłonica, Pruchnik, Kamień oraz Jasienica Rosielna. Tu w miejscowości Wola Jasienicka głosowało na niego ponad 95 procent mieszkańców. Mieszkańcy cieszą się z sukcesu, ale zapewniają, że czekają na dotrzymanie wszystkich obietnic wyborczych.

Na Podkarpaciu są jednak i takie gminy, w których zwycięzcą okazał się Rafał Trzaskowski. W gminie Cisna zdobył ponad 70 procent poparcia, czyli o 1238 głosów więcej niż Andrzej Duda. W gminie Lutowiska Rafał Trzaskowski otrzymał blisko 58 procent, zdobywając w sumie 1106 głosów, czyli o 300 więcej niż Andrzej Duda.
 
 
 
...
 
źródło: Aktualności