• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Rozpoczął się IV etap luzowania obostrzeń związanych z koronawirusem

17:34, 30.05.2020
  Karolina Ciesielska;   Aktualności
Rozpoczął się IV etap luzowania obostrzeń związanych z koronawirusem Rozpoczęło się łagodzenie obostrzeń nałożonych w związku z pandemią koronawirusa. Na ulicy, w parku, a nawet u fryzjera nie trzeba zasłaniać ust i nosa - pod warunkiem zachowania odpowiedniego dystansu od innych osób. Maseczkę lub chustę wciąż trzeba założyć w sklepie, urzędzie, na poczcie czy w autobusie miejskim.

Rozpoczęło się łagodzenie obostrzeń nałożonych w związku z pandemią koronawirusa. Na ulicy, w parku, a nawet u fryzjera nie trzeba zasłaniać ust i nosa - pod warunkiem zachowania odpowiedniego dystansu od innych osób. Maseczkę lub chustę wciąż trzeba założyć w sklepie, urzędzie, na poczcie czy w autobusie miejskim.

Rozpoczął się IV etap luzowania obostrzeń związanych z koronawirusem
Rozpoczął się IV etap luzowania obostrzeń związanych z koronawirusem

Podziel się:   Więcej
Zasłanianie ust i nosa w otwartej przestrzeni nie jest już obowiązkowe. Pod warunkiem zachowania co najmniej dwumetrowego dystansu od innych. W praktyce oznacza to, że jeśli wokół nas nie ma innych osób, możemy spacerować po ulicy, parku czy jeździć rowerem bez maseczki. Trzeba będzie ją jednak założyć na przykład na zatłoczonym chodniku. Jedni czekali na zniesienie nakazu zasłaniania nosa i ust, inni wciąż bezpieczniej czują się zasłaniając usta i nos. W maseczkach wciąż spaceruje spora część mieszkańców.

Nakaz noszenia maseczek czy chust obowiązuje nadal m.in. na targowiskach, w sklepach, urzędach i na poczcie. Dodatkowo klienci chcąc zrobić zakupy obowiązkowo muszą zdezynfekować ręce albo założyć rękawiczki. Muszą pamiętać o maseczkach, bo przy kasach może być tłoczno - zniesiono bowiem limit osób mogących jednocześnie przebywać na terenie sklepu. Limitów nie będzie też w kościołach i w restauracjach. Wchodząc do restauracji trzeba pamiętać o dezynfekcji rąk i zdjęciu maseczki dopiero po tym, jak usiądziemy przy stole.

O zniesieniu części obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa w środę poinformował premier Mateusz Morawiecki. Kolejny etap luzowania zakazów dotyczy także organizacji wesel i uroczystości rodzinnych. Od 6 czerwca może brać w nich udział do 150 osób. Na tę informację czekali przyszli nowożeńcy. Choć niektórzy ze względów bezpieczeństwa już wcześniej ograniczyli liczbę zaproszonych gości. Goście weselni nie będą musieli nosić maseczek, zalecenia dotyczące bezpieczeństwa epidemicznego wprowadzą jednak kilka zmian.

Także 6 czerwca stopniowo otwierać będą się instytucje kultury m.in. kina, teatry i filharmonie oraz obiekty sportowo - rekreacyjne: baseny, siłownie, kluby fitness, solaria i salony masażu.
 
 
 
...
 
źródło: Aktualności