• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Ruszyła akcja "Twoje światła - nasze bezpieczeństwo"

17:09, 21.10.2019
  Karolina Ciesielska;   Aktualności
Ruszyła akcja "Twoje światła - nasze bezpieczeństwo" W regionie rozpoczęła się policyjna kampania "Twoje światła - nasze bezpieczeństwo". W ramach akcji na wyznaczonych stacjach kontroli pojazdów będzie można za darmo sprawdzić i wyregulować oświetlenie w samochodach. To szczególnie ważne teraz, kiedy szybciej zapada zmierzch, a warunki na drodze mogą zaskoczyć nawet najbardziej doświadczonego kierowcę.

W regionie rozpoczęła się policyjna kampania "Twoje światła - nasze bezpieczeństwo". W ramach akcji na wyznaczonych stacjach kontroli pojazdów będzie można za darmo sprawdzić i wyregulować oświetlenie w samochodach. To szczególnie ważne teraz, kiedy szybciej zapada zmierzch, a warunki na drodze mogą zaskoczyć nawet najbardziej doświadczonego kierowcę.

Fot. arch.
Fot. arch.

Podziel się:   Więcej
Spalone żarówki i nieprawidłowo wyregulowane światła - to najczęstsze usterki zauważane przez diagnostów w czasie wykonywania przeglądów samochodów. I choć są widoczne gołym okiem, jak się okazuje, nie dla wszystkich kierowców. Choć za niesprawne światła kierowca może dostać mandat w wysokości od 20 do 500 zł, a w niektórych przypadkach policjant może zatrzymać dowód rejestracyjny, cena może być znacznie wyższa. To szczególnie ważne jesienią i zimą, kiedy szybciej zapada zmrok, a warunki atmosferyczne mogą sprawiać problemy nawet najbardziej doświadczonym kierowcom.

Właśnie dlatego w ramach policyjnej kampanii "Twoje światła - nasze bezpieczeństwo" w trzech terminach - na czterech wyznaczonych stacjach diagnostycznych regionu będzie można za darmo sprawdzić stan techniczny oświetlenia. Więcej informacji znajduje w serwisie internetowym podkarpackiej policji.
 
 
 
...
 
źródło: Aktualności