• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Ruszyły ponownie loty krajowe do Warszawy

18:22, 01.06.2020
  mz;   PLL LOT
Ruszyły ponownie loty krajowe do Warszawy Polskie Linie Lotnicze wznowiły rejsy krajowe. Dziś na lotnisku w Jasionce wylądował pierwszy samoloty pasażerskie od czasów zamknięcia lotniska z powodu pandemii.

Polskie Linie Lotnicze wznowiły rejsy krajowe. Dziś na lotnisku w Jasionce wylądował pierwszy samoloty pasażerskie od czasów zamknięcia lotniska z powodu pandemii.

PLL LOT
PLL LOT

Podziel się:   Więcej
Dla bezpieczeństwa pasażerów LOT rekomenduje odprawę online, a podróżni powinni przybyć na lotnisko z odpowiednim zapasem czasowym ze względu na wydłużony czas odprawy w związku z wdrożonymi nowymi procedurami dotyczącymi bezpieczeństwa.

Każdy pasażer może zabrać ze sobą na pokład jedną sztukę bagażu podręcznego o wymiarach 55 cm / 40 cm / 23 cm i zwiększonej wadze do 10 kg, włączając w to np. zakupy, damską torebkę, plecak czy torbę na laptopa.

Podczas całej podróży wymagane jest noszenie maseczek – zarówno na lotnisku, jak i na pokładzie samolotu. Niezbędne jest zachowanie odpowiedniego dystansu w terminalu (m.in. oczekując na kontrolę bezpieczeństwa lub paszportową, w rękawie, przy odbiorze bagażu) oraz na zewnątrz.

Wstęp do terminala będzie możliwy jedynie dla osób posiadających ważny bilet lotniczy (w uzasadnionych przypadkach wstęp będzie miała również osoba asystująca). Na lotnisku zapewnione jest odpowiednie oznakowanie dystansu przestrzennego pomiędzy pasażerami. Na terenie całego lotniska dostępne są środki dezynfekujące. Na lotnisku znajdują się punkty kontrolne pomiaru temperatury. Wejście na pokład oraz jego opuszczenie po przylocie odbywają się strefowo, w ściśle określonej kolejności według numeru zajmowanego miejsca.

Na pokładach samolotów wprowadzono zasadę dystansu przestrzennego – dla zachowania odpowiednich odległości pasażerowie będą zajmowali miejsca zgodnie z planem szachownicy. Wyjątek dotyczy jedynie rodzin oraz opiekunów dzieci, którzy zgłoszą chęć zajęcia sąsiadujących foteli. Napoje i przekąski serwowane są w indywidualnych opakowaniach. Pasażerowie podczas lotu mają do dyspozycji chusteczki lub żele antybakteryjne. Wprowadzona zostaje e-prasa – dostępna dla wszystkich pasażerów oferta ponad 1000 tytułów. W celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa płatności realizowane są wyłącznie kartami płatniczymi.
 
 
 
...
 
źródło: PLL LOT

zobacz również