• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Ruszyły popowodziowe remonty w gminie Markowa

18:49, 06.08.2020
  Beata Bartman;   Aktualności
Ruszyły popowodziowe remonty w gminie Markowa Trudny powrót do normalności w dotkniętej powodzią gminie Markowa, w której już wiadomo, że straty w infrastrukturze przekroczyły wartość rocznego budżetu i wyniosły ponad 30 milionów złotych. Ruszyły najpilniejsze remonty, są też deklaracje pomocy od wielu samorządów, nie tylko z Podkarpacia.

Trudny powrót do normalności w dotkniętej powodzią gminie Markowa, w której już wiadomo, że straty w infrastrukturze przekroczyły wartość rocznego budżetu i wyniosły ponad 30 milionów złotych. Ruszyły najpilniejsze remonty, są też deklaracje pomocy od wielu samorządów, nie tylko z Podkarpacia.

Ruszyły popowodziowe remonty w gminie Markowa
Ruszyły popowodziowe remonty w gminie Markowa

Podziel się:   Więcej
Tarnawka to najbardziej zniszczona przez wielką wodę miejscowość gminy Markowa. Główna droga biegnąca przez wieś niedługo przed powodzią po wielomiesięcznym remoncie została oddana do użytku, podczas powodzi asfalt został zwinięty. bo Straty są ogromne. Także mieszkańcy wciąż porządkują swoje posesje. Większość domów oddziela od drogi potok, do posesji prowadzą mosty, woda naruszyła ich konstrukcje. W remontach prywatnych domów pomagają zasiłki z budżetu państwa. W gminie Markowa wypłacono je już w wysokości 230 tysięcy złotych. 100 tysięcy złotych przekazała mieszkańcom Caritas.

Po powodzi problemy z komunikacją mają nie tylko mieszkający za potokiem, ale i na wzgórzach z drugiej strony drogi. Zrozpaczona jest rodzina Dulębów. Ulewy sprawiły, że droga prowadząca do ich domu jest nieprzejezdna. W domu na wzgórzu mieszka osoba niepełnosprawna. Gmina tłumaczy, że problem zna, ale przy 30-milionowych stratach w infrastrukturze nie ma możliwości, by wyremontować prywatną drogę.
 
 
 
...
 
źródło: Aktualności