• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Rządowe dofinansowanie do 30 nowych żłobków na Podkarpaciu

18:21, 15.07.2020
  Aktualności
Rządowe dofinansowanie do 30 nowych żłobków na Podkarpaciu Wojewoda podkarpacki podsumowała tegoroczną edycję rządowego programu Maluch Plus. Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej przekazało w tym roku dla Podkarpacia blisko 24 miliony złotych. Co oznacza, że w regionie wkrótce ma powstać ponad 30 nowych żłobków.

Wojewoda podkarpacki podsumowała tegoroczną edycję rządowego programu Maluch Plus. Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej przekazało w tym roku dla Podkarpacia blisko 24 miliony złotych. Co oznacza, że w regionie wkrótce ma powstać ponad 30 nowych żłobków.

Rządowe dofinansowanie do 30 nowych żłobków na Podkarpaciu
Rządowe dofinansowanie do 30 nowych żłobków na Podkarpaciu

Podziel się:   Więcej
W gminie Łańcut: w Kosinie i Kraczkowej powstają właśnie pierwsze w historii gminy żłobki. Mają być gotowe jeszcze w tym roku. W każdym będzie po 37 miejsc dla dzieci do trzeciego roku życia. Obie inwestycje mają kosztować półtora miliona złotych a większość stanowi dofinansowanie z rządowego programu.

Ireneusz Tarała, sołtys Kosiny, radny Gminy Łańcut - To jest bardzo ważna i potrzebna inwestycja, bo w gminie Łańcut do tej pory nie było opieki żłobkowej - będzie to pierwszy żłobek w gminie Łańcut.

Pierwsze żłobki powstaną już wkrótce także w innych podkarpackich gminach: Gorzyce, Korczyna, Lesko, Markowa i Przecław. Oraz w 12 gminach, w których takie placówki już funkcjonują.

Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki - Łącznie w jednostki samorządu terytorialnego z programu Maluch Plus utworzą nowych 565 miejsc do opieki nad dziećmi. Jeśli chodzi o inne moduły to one zapewniają między innymi utworzenie instytucji opieki nad dziećmi do lat trzech przez podmioty niepubliczne. Niepubliczne podmioty utworzą 12 żłobków za łączną kwotę 3,5 miliona złotych będzie to 370 miejsc opieki nad dziećmi do lat trzech.

W sumie Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przekazało dla Podkarpacia ponad 23 miliony 900 tysięcy złotych. Pieniądze pochodzą z tak zwanej rezerwy celowej i Funduszu Pracy. Wojewoda podkreśliła, że w związku z sytuacją epidemiologiczną możliwe są opóźnienia w planowanych terminach otwarcia placówek. Dodała, że mimo problemów z obniżoną frekwencją w żłobkach i przedszkolach, żaden z prowadzących je podmiotów, zarówno publicznych, jak i niepublicznych, nie zgłosił, żeby groziło im zamknięcie.
 
 
 
...
 
źródło: Aktualności