• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Samorządowy bal charytatywny na rzecz małych pacjentów onkohematologii

17:15, 16.02.2020
  Beata Bartman;   Aktualności
Samorządowy bal charytatywny na rzecz małych pacjentów onkohematologii W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w podrzeszowskiej Jasionce już po raz czwarty zorganizowano charytatywny bal samorządowy. W tym roku celem imprezy była zbiórka funduszy na nowoczesny sprzęt diagnostyczny dla oddziału onkohematologii dziecięcej Klinicznego Szpital Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie. Tylko dzięki zorganizowanym podczas imprezy licytacjom, udało się zebrać ponad 43 tysiące złotych. Wstępnie wiadomo, że ponad 100 tysięcy to suma darowizn od uczestników balu.

W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w podrzeszowskiej Jasionce już po raz czwarty zorganizowano charytatywny bal samorządowy. W tym roku celem imprezy była zbiórka funduszy na nowoczesny sprzęt diagnostyczny dla oddziału onkohematologii dziecięcej Klinicznego Szpital Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie. Tylko dzięki zorganizowanym podczas imprezy licytacjom, udało się zebrać ponad 43 tysiące złotych. Wstępnie wiadomo, że ponad 100 tysięcy to suma darowizn od uczestników balu.

Beata Bartman
Beata Bartman

Podziel się:   Więcej
Wejściówki na bal sprzedały się w ekspresowym tempie, imprezę tradycyjnie rozpoczął polonez, a wśród uczestników byli nie tylko samorządowcy. Celem wspólnej zabawy jest zakup wysokiej klasy aparatu USG, niezwykle ważnego w profilaktyce i diagnostyce małych dzieci.

Na onkohematologię dziecięcą w Rzeszowie każdego roku trafia około 70 nowych pacjentów, u których diagnozuje się nowotwory. Przedmioty ofiarowane na aukcję mają pomóc w ich leczeniu, a licytować można było m.in. biżuterię prezydentowej Agaty Kornhauser-Dudy czy koszulkę Roberta Lewandowskiego. W akcję włączyli się także miejscowi artyści. Obraz Wacława Kochanowicza z Jarosławia został sprzedany za 4 tysiące złotych.

W sumie podczas licytacji zebrano 43200 złotych, około 100 tysięcy ofiarowały osoby prywatne i firmy. Fundacja Iskierka już wcześniej uzbierała 50 tysięcy złotych, 100 obiecał Urząd Marszałkowski. Zbiórka ze sprzedaży losów licytacji i darowizn jeszcze nie wystarcza na zakup sprzętu, który kosztuje 360 tysięcy złotych, ale to już większość potrzebnej kwoty.
 
 
 
...
 
źródło: Aktualności