• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Społeczne zbiórki i dotacje z firm - wsparcie dla podkarpackich szpitali

18:09, 27.03.2020
  Aktualności
Społeczne zbiórki i dotacje z firm - wsparcie dla podkarpackich szpitali Wsparcie od samego początku epidemii trafia do podkarpackich szpitali. To środki czystości i tzw. ochrony osobistej, ale też pieniądze. To efekt społecznych zbiórek ale też dużych finansowych decyzji konkretnych firm. Na przykład grupa VAN PUR przekazała sześciu szpitalom w Polsce - na Podkarpaciu w Łańcucie i Stalowej Woli milion złotych.

Wsparcie od samego początku epidemii trafia do podkarpackich szpitali. To środki czystości i tzw. ochrony osobistej, ale też pieniądze. To efekt społecznych zbiórek ale też dużych finansowych decyzji konkretnych firm. Na przykład grupa VAN PUR przekazała sześciu szpitalom w Polsce - na Podkarpaciu w Łańcucie i Stalowej Woli milion złotych.

Wsparcie dla podkarpackich szpitali, fot. Lukas Kabon/Anadolu Agency via Getty Images
Wsparcie dla podkarpackich szpitali, fot. Lukas Kabon/Anadolu Agency via Getty Images

Podziel się:   Więcej
Maseczki, jednorazowe rękawiczki, czy środki odkażające to teraz towar deficytowy. Tak jak coraz częściej zwykłe mydło i papierowe ręczniki. A potrzeby, głownie tu w Łańcucie stale rosną wraz z liczbą pacjentów. Dlatego każde wsparcie ma znaczenie. Do szpitala w Łańcucie, a dokładnie na konto Stowarzyszenia Przyjaciół placówki niemal codziennie trafiają tez kolejne wpłaty. Od prywatnych osób stowarzyszeń i fundacji, ale też firm.

Grupa Van Pur - właściciel browarów między innymi w Rakszawie koła Łańcuta - chce pomóc jeszcze w inny sposób. Będzie wspierać w bieżącej działalności małe i średnie firmy, ale też przekazać surowiec niezbędne do produkcji płynów dezynfekcyjnych. Na razie są z tym problemy formalne bo konieczne jest jego odkażenie, co wszystko wydłuża i zwiększa koszty. Dlatego zarząd spółki liczy na uproszczenie procedur z tym związanych, bo na wykorzystanie czekają aż trzy cysterny tego surowca i kolejne firmy, które chcą go użyć do produkcji płynów i żeli. A szpitale bardzo ich potrzebują tak jak ochronnych kombinezonów. Szpital w Łańcucie dzięki darczyńcom kupił ich już tysiąc, ale to może nie wystarczyć. Do tej pory wykorzystują 40-80 kombinezonów na dobę, a pacjentów systematycznie przybywa i potrzeby będą coraz większe.

Firma Olimp Labs przekazała samorządowi województwa 10 tysięcy jednorazowych maseczek i 5 tysięcy rękawiczek. Trafią do szpitali, w których najbardziej ich brakuje.
 
 
 
...
 
źródło: Aktualności