• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych

10:06, 17.11.2019
  podkarpacka.policja.gov.pl
Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych 131 ofiar śmiertelnych i blisko półtora tysiąca rannych, to tragiczny bilans wypadków, do których doszło od początku roku na podkarpackich drogach. Najczęściej zabija prędkość brawura, alkohol, ale też zwykła nieostrożność. W obchodzonym 17 listopada Światowym Dniu Pamięci Ofiar Wypadków przypominali o tym społecznicy, którzy w centrum Rzeszowa rozwiesili plakaty - klepsydry.

131 ofiar śmiertelnych i blisko półtora tysiąca rannych, to tragiczny bilans wypadków, do których doszło od początku roku na podkarpackich drogach. Najczęściej zabija prędkość brawura, alkohol, ale też zwykła nieostrożność. W obchodzonym 17 listopada Światowym Dniu Pamięci Ofiar Wypadków przypominali o tym społecznicy, którzy w centrum Rzeszowa rozwiesili plakaty - klepsydry.

Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych
Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych

Podziel się:   Więcej
Ma szokować, zwracać uwagę a przede wszystkim przypominać - zarówno pieszym jak i kierowcom - że każdego dnia na polskich drogach dochodzi do wypadków, także tych najtragiczniejszych. Plakaty przypominające klepsydry rozwieszali dziś społecznicy z Rzeszowa. Czasem wystarczy chwila nieuwagi żeby doszło do tragedii. Niebezpieczne zachowania i sytuacje, które mogły kosztować nawet życie widać na publikowanych ku przestrodze nagraniach z miejskich monitoringów i policyjnych wideorejestratorów. Statystyki dotyczące wypadków dają do myślenia. Nadmierna prędkość, nieustąpienie pierwszeństwa i jazda na podwójnym gazie, to najczęstsze przyczyny wypadków. Lista przewinień zarówno pieszych jak i kierowców jest znacznie dłuższa.

Szczególnie ostrożni muszą też być sami piesi. Niestety widok pieszego patrzącego nie na drogę a w ekran telefonu nie należy do rzadkości. Jesienią i zimą warto też pamiętać o odblaskach, dzięki którym kierowca ma szansę zauważyć przechodnia już z odległości 150 metrów, a nie dopiero gdy ten znajdzie się tuż przed maską samochodu. Od początku roku na drogach regionu doszło do 1277 wypadków. 131 osób zginęło, a 1461 zostało rannych.
 
 
 
...
 
źródło: podkarpacka.policja.gov.pl