• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Trwa przebudowa dworca kolejowego Rzeszów-Główny

17:55, 14.11.2019
  Aktualności
Trwa przebudowa dworca kolejowego Rzeszów-Główny Dobre informacje dla podróżnych korzystających z dworca kolejowego Rzeszów-Główny - już w przyszłym tygodniu będą mogli korzystać z nowego peronu. Na kolejne ułatwienia trzeba poczekać do przełomu stycznia i lutego przyszłego roku, kiedy oddane do użytku zostaną w całości perony pierwszy i drugi oraz część przejścia podziemnego, które połączy Plac Dworcowy z ulicą Kochanowskiego.

Dobre informacje dla podróżnych korzystających z dworca kolejowego Rzeszów-Główny - już w przyszłym tygodniu będą mogli korzystać z nowego peronu. Na kolejne ułatwienia trzeba poczekać do przełomu stycznia i lutego przyszłego roku, kiedy oddane do użytku zostaną w całości perony pierwszy i drugi oraz część przejścia podziemnego, które połączy Plac Dworcowy z ulicą Kochanowskiego.

Trwa przebudowa dworca kolejowego Rzeszów-Główny
Trwa przebudowa dworca kolejowego Rzeszów-Główny

Podziel się:   Więcej
Stacja Rzeszów-Główny to od czerwca wielki plac budowy, a to oznacza spore utrudnienia dla pasażerów. Część pociągów zastąpiono autobusową komunikacją zastępczą, wyłączone z użytkowania perony pierwszy i drugi budowane są od podstaw. Mimo utrudnień już widać różnice - wystarczy porównać to co zostało zrobione - z peronem trzecim, skąd odjeżdżają teraz pociągi. Dobra informacja dla pasażerów jest taka, że w przyszłym tygodniu część peronu pierwszego zostanie oddana do użytku.

Już 19 listopada pierwsze pociągi w kierunku Jasła zaczną odjeżdżać z tego peronu. Podwyższony peron będzie wygodniejszy dla podróżnych, będą też udogodnienia dla osób niewidomych i słabowidzących. Trwają ostatnie prace porządkowe m.in. montaż nowych wiat i ławek.

Na przełomie stycznia i lutego oddana do użytku ma być druga część peronu pierwszego i peron drugi, a także część budowanego przejścia podziemnego. Docelowo połączy Plac Dworcowy z ulicą Kochanowskiego, co ułatwi także pasażerom dotarcie na nowe perony.

Częścią inwestycji na stacji Rzeszów-Główny jest także przebudowa wiaduktu przy ulicy Batorego, której pierwszy etap także ma być zakończony na przełomie stycznia i lutego. Stacja Rzeszów Główny w nowej odsłonie ma być ma być gotowa na wiosnę 2021 roku. Koszt inwestycji to 205 milionów złotych.
 
 
 
...
 
źródło: Aktualności