• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

W gminie Wojaszówka zamieszka kolejna rodzina repatriantów ze wschodu

17:11, 07.08.2020
  Marek Winiarski;   Aktualności
W gminie Wojaszówka zamieszka kolejna rodzina repatriantów ze wschodu Gmina Wojaszówka przygotowuje się na przyjęcie kolejnej rodziny repatriantów ze wschodu. Kupiła dla niej piętrowy dom w Ustrobnej, za 190 tys. złotych. Może w nim zamieszkać wielopokoleniowa rodzina. Oczekiwana jest na przełomie listopada i grudnia, ale ostateczny termin przyjazdu wyznaczy Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Gmina Wojaszówka przygotowuje się na przyjęcie kolejnej rodziny repatriantów ze wschodu. Kupiła dla niej piętrowy dom w Ustrobnej, za 190 tys. złotych. Może w nim zamieszkać wielopokoleniowa rodzina. Oczekiwana jest na przełomie listopada i grudnia, ale ostateczny termin przyjazdu wyznaczy Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W gminie Wojaszówka zamieszka kolejna rodzina repatriantów ze wschodu
W gminie Wojaszówka zamieszka kolejna rodzina repatriantów ze wschodu

Podziel się:   Więcej
Piętrowy dom o powierzchni 150 metrów kwadratowych został kupiony przez samorząd Wojaszówki. Budynek nie wymaga remontu i można w nim zamieszkać od zaraz, ale przed przyjęciem repatriantów, wnętrza zostaną odmalowane, wykonane będą też drobne naprawy. W kupnie domu gminę znacząco wsparł budżet państwa. Przed domem jest zadbana, ocieniona altana kwiatowa, zaś za nim kilkuarowy ogród owocowo-warzywny.

Na repatriantów czekają też mieszkańcy Ustrobnej. Zwłaszcza, że będzie to już druga rodzina repatriantów w gminie. Ponad rok temu, z Kazachstanu do Bratkówki trafili państwo Kazimierscy. Ich syn zdał do technikum, a pani Eugenia, jako lekarz rodzinny, czeka na wejście w życie nowelizacji ustawy o zawodach lekarza i dentysty. Pani Eugenia radzi rodakom ze wschodu, by uczyli się języka polskiego, bo znacznie łatwiej odnajdą się w ojczyźnie przodków.

Według planów rządu, co roku do Polski powinno wracać około tysiąca repatriantów ze wschodu.
 
 
 
...
 
źródło: Aktualności