• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

W Jarosławiu powstał nowy Dzienny Dom Seniora

12:36, 21.01.2021
  Aktualności
W Jarosławiu powstał nowy Dzienny Dom Seniora Dla podopiecznych - w większości osób samotnych - to szansa na wyjście z domu, spotkanie się z osobami w podobnej sytuacji i skorzystanie z najróżniejszych zajęć - także rehabilitacji. Powstanie nowej placówki było możliwe dzięki dofinansowaniu z rządowego programu Senior+.

Dla podopiecznych - w większości osób samotnych - to szansa na wyjście z domu, spotkanie się z osobami w podobnej sytuacji i skorzystanie z najróżniejszych zajęć - także rehabilitacji. Powstanie nowej placówki było możliwe dzięki dofinansowaniu z rządowego programu Senior+.

Fot. K. Kuchaj
Fot. K. Kuchaj

Podziel się:   Więcej
Nowa placówka czynna jest przez 8 godzin dziennie - od poniedziałku do piątku. Korzysta z niej już 12 osób - docelowo będzie ich 20. Wspólnie decydują, co będą każdego dnia robić. Dla nich - jak mówią - najważniejsze jest to, że mogą być razem. Choć pandemia na razie trochę to utrudnia.

Podopieczni wspólnie uczestniczą w warsztatach plastycznych czy tanecznych. Przygotowują też posiłki - w planach są spotkania z dietetykiem i psychologiem. Ważną częścią każdego dnia jest rehabilitacja. Na przykład na bieżni czy rowerkach.

Dom Seniora powstał w centrum Jarosławia - w miejscu znajdujących się tu kiedyś dwóch sklepów. Remont pomieszczeń i dostosowanie ich do nowych potrzeb kosztowało 580 tysięcy złotych - z czego 300 tysięcy samorząd dostał z rządowego programu Senior+. Dzięki temu nowa placówka ma bardzo wysoki standard.

To czwarta taka placówka w Jarosławiu. W mieście już działają 2 dzienne domy seniorów i 2 kluby seniorów. Jeśli będzie zainteresowanie - samorząd chce tworzyć kolejne. Tak by znajdowały się w każdej z 7 dzielnic miasta.
 
 
 
...
 
źródło: Aktualności