• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

W Przemyślu powstaje Ośrodek Opiekuńczo-Hospicyjny Betania

18:01, 20.09.2021
  Aktualności
W Przemyślu powstaje Ośrodek Opiekuńczo-Hospicyjny Betania Na terenie dawnego szpitala wojskowego w Przemyślu powstaje Ośrodek Opiekuńczo-Hospicyjny Betania. Pomysł, od ponad czterech lat realizują członkowie Zakonu i Stowarzyszenia Świętego Łazarza. Łatwo nie jest i trzeba jeszcze dużo pracy i pieniędzy, ale cel jest coraz bliżej.

Na terenie dawnego szpitala wojskowego w Przemyślu powstaje Ośrodek Opiekuńczo-Hospicyjny Betania. Pomysł, od ponad czterech lat realizują członkowie Zakonu i Stowarzyszenia Świętego Łazarza. Łatwo nie jest i trzeba jeszcze dużo pracy i pieniędzy, ale cel jest coraz bliżej.

W Przemyślu powstaje Ośrodek Opiekuńczo-Hospicyjny Betania
W Przemyślu powstaje Ośrodek Opiekuńczo-Hospicyjny Betania

Podziel się:   Więcej
Cztery kondygnacje i ponad 2 tysiące metrów kwadratowych powierzchni powoli zaczynają nabierać nowego blasku. Budynek dawnych austro-węgierskich koszar, a potem szpitala wojskowego ma już nową elewację. okna i drzwi. A w środku cały czas się zmienia. Część pomieszczeń jest już niemal gotowa w innych ciągle trwa montaż ogrzewania. Będzie podłogowe oparte na pompach ciepła i solarach. Dzięki dotacji Funduszu Ochrony Środowiska. Ale szukanie możliwości dofinansowania kolejnych etapów inwestycji ciągle trwa.

Placówkę która będzie pomagać chorym, niepełnosprawnym i seniorom. Szczególnie pacjentom onkologicznym. Bo częścią ośrodka będzie hospicjum. Potrzeby w tym zakresie rosną. Najpierw sprawę skomplikowała budowa podpiwniczenia którego wcześniej nie było, konieczne skuwanie tynków i całkowita wymiana instalacji. Potem pandemia, przez którą rok temu jesienią nie było ani akcji Pola Nadziei ani Piątki dla Hospicjum czyli biegu, który także pomagał zbierać fundusze na ten cel.

Oprócz poszukiwania unijnych i rządowych programów pomocowych, z których można by skorzystać, trwa prowadzona przez Internet i przed kościołami archidiecezji przemyskiej zbiórka. A już w przyszłą niedzielę wystartuje kolejny, po przerwie Bieg na Piątkę. To sposób na zebranie funduszy ale przede wszystkim na przypominanie jak ważne jest dokończenie budowy i przyjęcie pierwszych pacjentów. Zgodnie z planami pod koniec 2022 roku. W nowej placówce ma powstać 60 miejsc dla chorych.
 
 
 
...
 
źródło: Aktualności