• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

W Sędziszowie Małopolskim powstanie Centrum Badawczo-Rozwojowe

18:01, 10.12.2019
  Konrad Dudek;   Aktualności
W Sędziszowie Małopolskim powstanie Centrum Badawczo-Rozwojowe W Sędziszowie Małopolskim powstanie kolejna, duża inwestycja firmy Safran. Za 33 miliony złotych francuski potentat z branży lotniczej utworzy Centrum Badawczo-Rozwojowe. To oznacza nowe miejsca pracy, ale przede wszystkim rozwój technologiczny kolejnego zakładu będącego częścią Doliny Lotniczej.

W Sędziszowie Małopolskim powstanie kolejna, duża inwestycja firmy Safran. Za 33 miliony złotych francuski potentat z branży lotniczej utworzy Centrum Badawczo-Rozwojowe. To oznacza nowe miejsca pracy, ale przede wszystkim rozwój technologiczny kolejnego zakładu będącego częścią Doliny Lotniczej.

Fot. arch.
Fot. arch.

Podziel się:   Więcej
Z półfabrykatu ze stopu aluminium powstają korpusy do przekładni silników lotniczych najnowszej generacji. Wykonane w nowej, opracowanej w sędziszowskiej fabryce technologii, przekonały zarząd francuskiego koncernu Safran do kolejnej, dużej inwestycji na Podkarpaciu.

Zapowiedź utworzenia w Sędziszowie centrum badawczo-rozwojowego przez kolejną firmę Doliny Lotniczej, to bardzo dobra wiadomość dla branży i regionu.

Powstanie Centrum Badawczo-Rozwojowego firmy Safran w Sędziszowie Małopolskim będzie ksztować 33 miliony złotych, 13 i pół miliona to dofinansowanie unijne. Będzie powstawać we współpracy z uczelniami technicznymi: Politechniką Rzeszowską i Politechniką Śląską.

Centrum ma być gotowe we września 2021 roku. Docelowo będzie zatrudniać kilkudziesięciu konstruktorów, pierwsi znajdą pracę już w przyszłym roku.
 
 
 
...
 
źródło: Aktualności