• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

W siedzibie TVP3 Rzeszów podsumowano akcję "Światełko pamięci dla Łyczakowa"

14:33, 09.12.2019
  Adam Bienias;   Aktualności
W siedzibie TVP3 Rzeszów podsumowano akcję "Światełko pamięci dla Łyczakowa" Dziś w siedzibie naszej redakcji podsumowano kolejną edycję akcji "Światełko pamięci dla Łyczakowa". Już po raz kolejny dzięki wielu osobom i instytucjom, również dzięki Państwu, czyli naszym telewidzom, udało się zebrać ponad 40 tysięcy zniczy, które na początku listopada trafiły za naszą wschodnią granicę.

Dziś w siedzibie naszej redakcji podsumowano kolejną edycję akcji "Światełko pamięci dla Łyczakowa". Już po raz kolejny dzięki wielu osobom i instytucjom, również dzięki Państwu, czyli naszym telewidzom, udało się zebrać ponad 40 tysięcy zniczy, które na początku listopada trafiły za naszą wschodnią granicę.

W siedzibie TVP3 Rzeszów podsumowano akcję "Światełko pamięci dla Łyczakowa"
W siedzibie TVP3 Rzeszów podsumowano akcję "Światełko pamięci dla Łyczakowa"

Podziel się:   Więcej
W tym roku znicze zebrane w ramach akcji "Światełko pamięci dla Łyczakowa" zapłonęły między innymi na cmentarzach: Łyczakowskim, Orląt i Janowskim we Lwowie, ale też na polskich grobach w Mościskach, Strzelczyskach, Pnikucie, Jaworowie, Drohobyczu czy Żytomierzu. W akcję po raz kolejny zaangażowały się tysiące osób, często całe miejscowości i gminy.

Dziś w siedzibie naszej redakcji koordynatorka akcji Beata Wolańska oraz dyrektor TVP Rzeszów Józef Matusz dziękowali tym, którzy pomogli w tym roku w przewiezieniu zniczy za wschodnią granicę.

Specjalne dyplomy odebrali: posłowie Kazimierz Gołojuch i Jerzy Paul, przedstawiciele Poczty Polskiej, Związku Strzeleckiego Strzelec, Urzędu Administracji Celno - Skarbowej oraz kilku z kilku tysięcy wolontariuszy, tych którzy w sposób szczególny zaangażowali się w transport zniczy na Ukrainę.
 
 
 
...
 
źródło: Aktualności