• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

W Sielcu koło Sędziszowa Małopolskiego powstała Fundacja Bee Life

16:00, 18.11.2019
  Aktualności
W Sielcu koło Sędziszowa Małopolskiego powstała Fundacja Bee Life Chcą ratować pszczoły przed wyginięciem i wspierać polskich pszczelarzy promując naturalne produkty. W Sielcu koło Sędziszowa Małopolskiego powstała Fundacja Bee Life. Działa w obszarze ekonomii społecznej - zatrudniając osoby długotrwale dotychczas bezrobotne.

Chcą ratować pszczoły przed wyginięciem i wspierać polskich pszczelarzy promując naturalne produkty. W Sielcu koło Sędziszowa Małopolskiego powstała Fundacja Bee Life. Działa w obszarze ekonomii społecznej - zatrudniając osoby długotrwale dotychczas bezrobotne.

W Sielcu koło Sędziszowa Małopolskiego powstała Fundacja Bee Life
W Sielcu koło Sędziszowa Małopolskiego powstała Fundacja Bee Life

Podziel się:   Więcej
To jest nietypowe gospodarstwo szkółkarskie, bo połączone z ogrodem sensorycznym. Można tu wszystkiego dotknąć, powąchać kwiatów, pochodzić alejkami. Dla maluchów przygotowano specjalne miejsce do zabaw w ogrodzie. Wiele z tych gatunków to rośliny miododajne, które wiosną i latem będą wabić owady. Są wśród nich lipy, pęcherznice i byliny. Tak właśnie pani Monika Iwan-Stachnik wyobrażała sobie swoje miejsce pracy zakładając Fundację Bee Life.

Już teraz pani Monika zatrudniła 3 osoby długotrwale bezrobotne. Jest wśród nich pani Katarzyna Bochnak znalazła prace w sklepiku. Sama interesuje się ekologią, lubi też rękodzieło, dlatego praca przy przygotowywaniu świec z wosku bardzo jej odpowiada.

Gwiazdy, pszczoły, żółwie, szyszki - wszystkie wzory woskowych świec wzięte są z przyrody. Bo o to w tym wszystkim chodzi, by promować naturę i uczyć szacunku do niej. Pani Monika ma teraz w planach edukację w szkołach. Wszystko po to, by dzieci od najmłodszych lat uczyły się jak wielką rolę w środowisku spełniają owady. Przypomnijmy jeszcze raz: zapylają kwiaty, dzięki czemu powstają owoce i warzywa. Wytwarzają miód, pyłek i pierzgę. Do tego wosk, który służy do wyrobu świec. A wszystko to ma służyć zdrowiu.
 
 
 
...
 
źródło: Aktualności