• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

W Stalowej Woli trwa wymiana starych piecyków gazowych w blokach

16:16, 19.01.2021
  Aktualności
W Stalowej Woli trwa wymiana starych piecyków gazowych w blokach Inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców Stalowej Woli. W mieście trwa wymiana starych piecyków gazowych w blokach. I to zarówno zarządzanych przez spółdzielnie jak i wspólnoty mieszkaniowe. W sumie nowe instalacje na ciepło systemowe z miejskiej spółki umożliwią podgrzewanie wody w ponad 2 tysiącach mieszkań. To mniejsze ryzyko zatrucia czadem. Tylko tej zimy, tylko na Podkarpaciu odnotowano kilkanaście takich przypadków.

Inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców Stalowej Woli. W mieście trwa wymiana starych piecyków gazowych w blokach. I to zarówno zarządzanych przez spółdzielnie jak i wspólnoty mieszkaniowe. W sumie nowe instalacje na ciepło systemowe z miejskiej spółki umożliwią podgrzewanie wody w ponad 2 tysiącach mieszkań. To mniejsze ryzyko zatrucia czadem. Tylko tej zimy, tylko na Podkarpaciu odnotowano kilkanaście takich przypadków.

W Stalowej Woli trwa wymiana starych piecyków gazowych w blokach, fot. pixabay
W Stalowej Woli trwa wymiana starych piecyków gazowych w blokach, fot. pixabay

Podziel się:   Więcej
To dodatkowa korzyść, dla właściciela tego mieszkania najważniejsze jest jednak bezpieczeństwo.

- Tu niedaleko doszło też do takiego zaczadzenia, więc inicjatywa bardzo dobra i godna naśladowania, bo chodzi o nasze bezpieczeństwo przede wszystkim.

W przypadku tego lokalu nie było problemu, ale nie wszyscy od razu zgadzają się na udostępnienie mieszkań.

- Myślę, że może się boimy tego chwilowego bałaganu, ale to jest do szybkiego ogarnięcia, bezpieczeństwo bezpieczeństwo i jeszcze raz bezpieczeństwo. No i mamy ciepłą wodę nie muszę dużego strumienia puszczać i ta ciepła woda leci.

Ciepło systemowe z miejskiej spółki to także oszczędności , całą instalacja jest w piwnicach. Zadanie realizuje dla miasta firma z Rzeszowa, wykonawcy mieli okazję przekonać się, jak jest potrzebne.

Stalowa Wola realizuje zadanie w ramach projektu Ekomiasto przy wsparciu z RPO województwa.

Renata Knap, wiceprezydent Stalowej Woli - Wymiana na centralną ciepłą wodę to jest to o co wnioskowali nasi mieszkańcy. W tej chwili mamy 45 budynków, które podlegają takiej wymianie i jeśli będzie taka możliwość będziemy chcieli to kontynuować.

W sumie piecyki wymieniane są w 2 141 mieszkaniach w blokach, a stare piece węglowe w 74 domach.
 
 
 
...
 
źródło: Aktualności