• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Wielomilionowe inwestycje w szpitalu powiatowym w Stalowej Woli

16:36, 19.01.2021
  Aktualności
Wielomilionowe inwestycje w szpitalu powiatowym w Stalowej Woli Powstaje tam nowy Oddział Intensywnej Opieki Medycznej. Powiat poręczył szpitalowi kredyt w wysokości ponad 4 milionów złotych. Już przygotowuje się do kolejnego dużego zadania, na które dostał 7,5 miliona złotych z budżetu państwa w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Powstaje tam nowy Oddział Intensywnej Opieki Medycznej. Powiat poręczył szpitalowi kredyt w wysokości ponad 4 milionów złotych. Już przygotowuje się do kolejnego dużego zadania, na które dostał 7,5 miliona złotych z budżetu państwa w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Wielomilionowe inwestycje w szpitalu powiatowym w Stalowej Woli
Wielomilionowe inwestycje w szpitalu powiatowym w Stalowej Woli

Podziel się:   Więcej
Część szpitala przeznaczona na nowy oddział intensywnej opieki przypomina jeszcze wielki plac budowy, ale to już finał prac, które zgodnie z harmonogramem zakończą się w lutym.

Aleksander Zieliński, ordynator - Jest to ponad 20-letni okres oczekiwania, zmieniamy w sposób niesamowicie pozytywny jakość, nie tylko jeśli chodzi o przestrzeń, bo to jest nieporównywalne zupełnie, ale i możliwości.

Przeprowadzka ma podnieść bezpieczeństwo pacjentów nie tylko z powiatu stalowowolskiego. Jak wylicza kierujący oddziałem doktor Aleksander Zieliński, obecny OIOM powstał 27 lat temu w dawnej sali porodowej i miał charakter tymczasowy.

- Do tej pory mieliśmy pięcioosobową salę i taką pseudo izolatkę można powiedzieć, natomiast tu mamy dwie sale czteroosobowe, dwie z prawdziwego zdarzenia izolatki. Mamy salę zabiegową, mamy zaplecze dla personelu i lekarskiego i pielęgniarskiego. Mamy zaplecze dla sprzętu technicznego, dla leków, spełniamy takie wymagania, o których mogliśmy tylko marzyć do niedawna.


Na zadanie szpital zaciągnął kredyt powiat go poręczył.

Grzegorz Czajka, pełniący obowiązki dyrektora szpitala w Stalowej Woli - To co teraz dzieje się to 4miliony 300 tysięcy złotych, do tego dojdzie jeszcze wyposażenie, które szpital będzie realizował ze środków własnych, przy wsparciu pana starosty stalowowolskiego i powiatu. Zmiana bardzo duża, w tej chwili mamy oddział intensywnej terapii pięciołóżkowy, więc rośnie dwukrotnie, na pewno pomoże w funkcjonowaniu szpitala.

Półtora troku temu w szpitalu oddano do użytku ten nowoczesny blok operacyjny, pracownię endoskopii i centralną sterylizatornię. Inwestycja także została zrealizowana od podstaw i pochłonęła 24 milionów złotych, w tym 10 z budżetu powiatu. Na tym nie koniec zaplanowanych prac.

Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski - OIOM zostanie przeniesiony ze starego miejsca i startujemy z inwestycją - dwie sale udarowe na 10 stanowisk. Mamy nadzieję, że to się skończy w roku 2021, takie mamy plany, ale równocześnie startujemy budową dwóch oddziałów na drugim piętrze na 1 500 metrach. Chcemy zrobić kardiologie i ortopedię.

7,5 miliona złotych na to zadanie powiat dostał z budżetu państwa w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych. Szpital w Stalowej Woli wzbogacił się też o nową karetkę. Została kupiona w ramach ogólnopolskiego programu wymiany ambulansów. 400 tysięcy złotych przekazało ministerstwo zdrowia.
źródło: Aktualności