• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Wojewódzki Zespół Kooperacji będzie pomagał rodzinom

17:27, 13.05.2019
  Anna Tomczyk;   Aktualności
Wojewódzki Zespół Kooperacji będzie pomagał rodzinom Osiem najważniejszych urzędów i instytucji z regionu podpisało w urzędzie marszałkowskim w Rzeszowie porozumienie w sprawie powołania Wojewódzkiego Zespołu kooperacji. Skoordynuje on współpracę urzędów i służb działających na rzecz pomocy rodzinom w gminach wiejskich Podkarpacia. Cały projekt realizuje Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie na zlecenie Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

Osiem najważniejszych urzędów i instytucji z regionu podpisało w urzędzie marszałkowskim w Rzeszowie porozumienie w sprawie powołania Wojewódzkiego Zespołu kooperacji. Skoordynuje on współpracę urzędów i służb działających na rzecz pomocy rodzinom w gminach wiejskich Podkarpacia. Cały projekt realizuje Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie na zlecenie Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

Wojewódzki Zespół Kooperacji będzie pomagał rodzinom
Wojewódzki Zespół Kooperacji będzie pomagał rodzinom

Podziel się:   Więcej
Pod porozumieniem podpisali się: marszałek województwa, wojewoda, szef policji, prezes sądu okręgowego, dyrektor PFRON, kurator oświaty. Całość nadzoruje Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej. Jego dyrektor podkreślał, że ten dokładnie projekt na Podkarpaciu realizowany jest testowo, a poza naszym regionem również w województwach mazowieckim, świętokrzyskim i podlaskim.

Wszechstronna pomoc rodzinom z terenów wiejskich, którą umożliwi właśnie ten dokument, dotyczy wielu dziedzin życia, mówili uczestnicy spotkania u marszałka. Powołanie zespołu współpracującego na rzecz pomocy rodzinom z obszaru gmin wiejskich est częścią trzyletniego programu, realizowanego dzięki pieniądzom z Europejskiego Funduszu Społecznego. Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej to lider tego projektu dla gmin wiejskich z Podkarpacia.
 
 
 
...
 
źródło: Aktualności