• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Wolontariusze posprzątali brzegi Wisłoka

15:57, 16.11.2019
  Marek Winiarski;   Aktualności
Wolontariusze posprzątali brzegi Wisłoka Kilkadziesiąt worków śmieci, głównie folii, plastiku i szkła oraz setki kilogramów złomu zebrano w trakcie akcji "Czysty Wisłok". Wolontariusze sprzątali brzegi rzeki na odcinku od Haczowa po miejscowość Bzianka. Zebrane śmieci trafią do utylizacji na koszt gminy Haczów, która się do tego zobowiązała.

Kilkadziesiąt worków śmieci, głównie folii, plastiku i szkła oraz setki kilogramów złomu zebrano w trakcie akcji "Czysty Wisłok". Wolontariusze sprzątali brzegi rzeki na odcinku od Haczowa po miejscowość Bzianka. Zebrane śmieci trafią do utylizacji na koszt gminy Haczów, która się do tego zobowiązała.

Wolontariusze posprzątali brzegi Wisłoka
Wolontariusze posprzątali brzegi Wisłoka

Podziel się:   Więcej
W 18. akcji "Czysty Wisłok" uczestniczyło kilkunastu wolontariuszy, którzy sami zorganizowali się poprzez apel na Facebooku. Inicjatorem akcji jest Tomasz Tatrzański. Po kilku edycjach sprzątania Wisłoka w Krośnie, następne miejsce wyznaczane jest odcinkami w górę rzeki. Uczestnicy akcji zaopatrzeni w worki i rękawice, zebrali śmieci, te które dało się dosięgnąć z brzegów Wisłoka, na odcinku około trzech kilometrów. Ze sprzątaniem brzegów Wisłoka świetnie radziły sobie najmłodsze wolontariuszki, które wiedzą też jaki sens ma ich wysiłek.

Uczestnicy sprzątania już wiedzą, że coraz rzadziej spotyka się śmieci świeżo porzucone. Przeważają, te które zostały wyrzucone lata temu i wciąż zanieczyszczają rzekę. Czasem sprzątanie brzegów przypomina ciężkie prace w kolonii karnej, ale bez takiego poświęcenia, nie byłoby efektów i satysfakcji - twierdzą stali uczestnicy akcji.
 
 
 
...
 
źródło: Aktualności