• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Wpływ pandemii koronawirusa na nastroje i zdrowie psychiczne Polaków

16:58, 31.05.2020
  Mariusz Mendycki;   Aktualności
Wpływ pandemii koronawirusa na nastroje i zdrowie psychiczne Polaków Kryzys w ostatnich tygodniach mógł dotknąć każdego z nas. Pandemia negatywnie wpłynęła nie tylko na gospodarkę, ale też na nastroje społeczne i zdrowie psychiczne wielu Polaków. Jak pokazują badania, w ostatnich miesiącach z niepewnością patrzymy w przyszłość i powstrzymujemy się od dużych wydatków. To się może zmienić po zniesieniu części ograniczeń.

Kryzys w ostatnich tygodniach mógł dotknąć każdego z nas. Pandemia negatywnie wpłynęła nie tylko na gospodarkę, ale też na nastroje społeczne i zdrowie psychiczne wielu Polaków. Jak pokazują badania, w ostatnich miesiącach z niepewnością patrzymy w przyszłość i powstrzymujemy się od dużych wydatków. To się może zmienić po zniesieniu części ograniczeń.

Wpływ pandemii koronawirusa ma nastroje i zdrowie psychiczne Polaków
Wpływ pandemii koronawirusa ma nastroje i zdrowie psychiczne Polaków

Podziel się:   Więcej
Według ostatnich szacunków Głównego Urzędu Statystycznego, od marca do kwietnia w urzędach pracy w całej Polsce zarejestrowało się 100 tysięcy bezrobotnych. Stopa bezrobocia wzrosła do niemal 6 procent. W województwie podkarpackim bez pracy jest 83 tysiące osób. Choć, statystycznie, nie są to duże wzrosty, kryzys spowodował wyraźny spadek nastrojów społecznych.

W ciągu trzech ostatnich lat wskaźnik ufności konsumenckiej utrzymywał się na stabilnym poziomie. W momencie wybuchu epidemii wyraźnie spadł - do wartości nie notowanych od lat. W ostatnich miesiącach powstrzymujemy się też od dużych wydatków.

Kryzys - to słowo odmieniane w ostatnich tygodniach przez wszystkie przypadki. Negatywnie wpływa nie tylko na gospodarkę, ale też na zdrowie psychiczne. Ekonomiści są ostrożni w prognozowaniu przyszłości. Jednak jak przekonują, jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, gospodarka powinna wrócić na przedkryzysowe tory. To przekonanie zdaje się wzmacniać odmrażanie kolejnych gałęzi gospodarki.
 
 
 
...
 
źródło: Aktualności

zobacz również